Elektrik işletme sorumluluğu ile ilgili yönetmelikler hakkında

UEE

Üye
Mrblar;

YG tesislerinde işletme sorumluluğu ve İŞ GÜVENLİĞİ ile ilgili bazı mevzuat, yönetmelikler hakkında, danışacaktım..

Örneğin ilk yardım malzemeleri hakkında yönetmelik biliyor musunuz?

AG ve OG'de Yangın tüpleri hakkında yönetmelik nasıl, kaç kglık ne türde yangın tüpleri olacak ve nerelerde bulunması gerekiyor gibi..

Yağlı tip Trafoların buşing izolasyonları ile ilgili bir yönetmelik var mı? İş güvenliği yönetmeliğinde vardır diye düşünüyorum. Bende araştırıyorum.

Teşekkürler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o yönetmelikte tam olarak istediklerimi bulamıyorum..

elektrik panosunun ag kısmında 20 kg tüp bulunduruyorum aynı zamanda iç panolarda ana panolarımda 20kg bulunduruyorum
tahli panolarda 5 kg lık yangın tüpü var bunun bir standardı yok.
trafo busing izalasyonları dünya standartları var bunun dışındakileri zaten yok.
ilk yardım için işe kursa gitmen gerekli malzemesi.
ilk yardım yapalım derken adamı sakat bırakırsın.

Buşing izolasyonları ile ilgili yönetmelik ve madde yazarmısın? Teşekkürler..

Buşing izolasyonları için bir yaptırım söz konusu değil. Yüksek gerilim işletme sorumluluğunda en önemli husus periyodik Bakım konusudur, daha sonra işgüvenliği malzemelerinin yerinde bulundurulması, manevra talimatları, uyarı ve ikaz levhalarıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri