Elektrik Faturası sorunu

sayac klemens baglatı sırasına göre, giriş kablosu ınce cıkıslar kalın. Kalın kablolar enerji geliş ise, cıkıs giriş yer değişmesi gerek. Arkadasların da dediği gibi, buzdolabıındakı yıyecekler bpozulmıyacak bır sure, özellıkle aksam vakdı sıgortanızı kapatın. Bır yerden feryad gelecek varmı bakın.

Tesisatta bir sorun yoksa. Yanlış sayacı üzerinize kaydettirmiş olabilirsiniz. Bir de buzdolabından şüphelenirim. Elektrik faturasını kabartacak arızalar yapabiliyorlar. Buzdolabının tüketimini 6-7 saatlik bir zaman dilimi için takip edin bakalım ne kadar tüketecek.
Sayaç yanlış olsa sigortasını kapattığımda benim dairemde elektrik olmaya devam ederdi. Fakat sigortasını kapattığımda benim dairemde elektrik gidiyor ve diğer dairelerin hepsinde elektrik kullanımı devam ediyor başka elektrik kesilen bir dairede olmuyor
sayac klemens baglatı sırasına göre, giriş kablosu ınce cıkıslar kalın. Kalın kablolar enerji geliş ise, cıkıs giriş yer değişmesi gerek. Arkadasların da dediği gibi, buzdolabıındakı yıyecekler bpozulmıyacak bır sure, özellıkle aksam vakdı sıgortanızı kapatın. Bır yerden feryad gelecek varmı bakın.
Kabloların yanlış bağlanmış olması etkilermi elektrik faturasını?
Daire içindeki sigorta kutusunu kapattığımda sayaçta ilerleme olmuyor. Kırmızı ışığa dikkat etmedim ama bakarım şimdi onada
Kırmızı ışıkta yanmıyor

Son düzenleme:
kontrol kalemi ile fotodaki 1 / 3 / 5 nolu vidalarda enerji var mı ? ( ince kablolar )
yoksa 2 / 4 / 6 nolu vidalarda durum ? ( kalın kablolar )

9C4355A8-41C4-4396-B511-EB813CF94FF1.jpeg

Birşey dikkatimi çekti bu anlık elektrik çekimi anlamına geliyormuş sizce fazlamı?
59355

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün tost makinesi aldım simbonun ama şöyle bir sorun oluştu, fişe takınca evin içindeki şarteller atıyor herşeyi fisten çıkartıp denedim yine attı

Bugün tost makinesi aldım simbonun ama şöyle bir sorun oluştu, fişe takınca evin içindeki şarteller atıyor herşeyi fisten çıkartıp denedim yine attı
Başka yerde denediniz mi tost makinesini. Bozuk olma ihtimali nedir ?

Kısa devre var demek ki. Biz de elektrikli soba aldık. Prize takinca şalter attı. 2 defa aynısını yaptı. Iade ettik. Mümkünse iade edin veya değişim talep edin sakatlık çıkmadan.

Başka yerde denediniz mi tost makinesini. Bozuk olma ihtimali nedir ?
[/QUOTE
Trendyoldan aldım, ilk geldiği gün kullandım bir sorun olmadı. Sonrasında evdeki 3 prizde denedim şalteri atırdı. Ben evin elektrik tesisatından olabileceğini düşündüm, bir ara ketıl varken onda da yapıyordu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri