Elektrik dağıtım şirketinde bakım mühendisi olarak göreve başlayacağım - maaş

Benim maaşım 2100 lira işçi mühendis olarak devlette ; oda yeraltı işçiliği kaydında olduğumdan ; harici işçi kaydında olup da elektrik mühendisliği yapanların maaşları daha da düşük........
Normal mühendislerin yani işçi olmayanların ücretleri dedikleri gibi 3500 liralarda olabilir demek ki?

Normal mühendislerin yani işçi olmayanların ücretleri dedikleri gibi 3500 liralarda olabilir demek ki?
Rakam vermeyim ama bizden çok daha fazla alıyorlar ; hesapladım 8 senelik iş hayatımda bir ev alacak kadar parayı eksik almışım işçi mühendis olarak ; adalet ve kalkınma dağıtılıyormuş ülkeye ; pehhhh ; kime adalet ?

Rakam vermeyim ama bizden çok daha fazla alıyorlar ; hesapladım 8 senelik iş hayatımda bir ev alacak kadar parayı eksik almışım işçi mühendis olarak ; adalet ve kalkınma dağıtılıyormuş ülkeye ; pehhhh ; kime adalet ?
Sizin gibi teknik bilgisi yüksek biri için üzüldüm gerçekten hayat acımasız işte :(

Sizin gibi teknik bilgisi yüksek biri için üzüldüm gerçekten hayat acımasız işte :(
Teşekkür ederim ; teveccühünüz ; Valla başka bir alemde adalet dağıtıldığını bilmese insan kafayı yemek içten değil ; sağlık olsun boynuzlu koyunun hakkının boynuzsuz koçtan alınacağı gün illa ki biz de hakkımızı alırız :)

Teşekkür ederim ; teveccühünüz ; Valla başka bir alemde adalet dağıtıldığını bilmese insan kafayı yemek içten değil ; sağlık olsun boynuzlu koyunun hakkının boynuzsuz koçtan alınacağı gün illa ki biz de hakkımızı alırız :)
Bu şartlar altında zor gibi görünse de gelecekte ne olacağı belli olmaz tabi :)

Genelde büyük firmalar maaşı brüt söyler. Kesin emin olmak için firmaya sormak en doğrusudur.

Askerliğini yapmamışsan ve 1 sene gibi bir zaman varsa, 2000TL neti düşünebilirsin. 1 sene içinde iş arayana kadar geçecek zamanda kazanamayacağın para bunu dengeler.

Ancak askerliğini yapmış bir mühendisin ikramiye prim vs dahil ayda net 3000TL den düşük bir ücretle çalışmaması lazım.

Bir de ücretle ilgili çok dikkat çekmeyen başka bir durum var. 2000TL ile 4000TL arasında 2 kat fark var. Ücretin yaşam şeklini çok değiştirmediği bir durumu ele alırsak, 2000TL maaş biri 1500TL harcayıp 500TL biriktirirken, 4000TL kazanan biri aynı harcama ile ayda biriktireceği para 2500TL olacaktır. Maaş 2 katı artarken tasarruf edilecek miktar tam 5 kat artacaktır. Özetle biri 20 senede bir ev parası biriktirebilirken diğeri 4 senede bu parayı biriktirebilmektedir. İşin bir de böyle bir ayrıntısı var.

iş verenler bürüt maaşı bilmez net maaşı bilir

kurumsal şirketler brüt üzerinden konuşur her zaman 2000 binliranında brütü 1500 küsüratlı bişeyler çıkıyo sonra maaş zamanı hüsrana ugratmayalım adamı :)

Vay arkadaş bazılılarına maaşımız batmış, hadi söyleyim temmuz zammıyla 3.600 tl yi geçti içiniz rahatlasın :), botaşta yada DHMİ mühendis maaşlarınıda bir zahmet araştırın.Devlette maaşlar minumum 2.900 tl en alt limitidir. Belediyede çalışanlarında sosyal denge tazminatı vardır. Hala kamuda mühendis alımını kpss metodunu anlamayanlar var. Girin A grubu sınavlarına alanlarına göre görün boyunuzu ölçüsünü.

Konuyu açan arkadaş, o maaş eline geçen net maaştır. Son derecede düşüktür.

Allah bereket versin üstad niye batsın senin maaşın bize ; herkesin rızkını ALLAH verir kararınca ; kanaatkar olmak lazım rızık konusunda :)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri