Elektrik dağıtım şirketinde bakım mühendisi olarak göreve başlayacağım - maaş

recep1641

Üye
arkadaşlar özellesen bir dağıtım şirketinde Bakım mühendisi olarak göreve başlayacağım.Bana telefonda 2000 lira maaş teklif ettiler.sonra düşündüm de acaba bu miktar net midir yoksa brüt müdür fikirlerinizi alabilirmiyim?

arkadaşlar özellesen bir dağıtım şirketinde bakım mühendisi olarak göreve başlayacağım.Bana telefonda 2000 lira maaş teklif ettiler.sonra düşündüm de acaba bu miktar net midir yoksa brüt müdür fikirlerinizi alabilirmiyim?
Net ine brütüne limon sıkalım o şirketin ; piyasada işini bilen bir usta amelenin yevmiyesi 100 lira ; mühendise 2000 lira maaş vereceklermiş utanmadan ; o paraları gemi yapıp deryaya salsınlar.........

Bürütten anlaşma olmaz net maastır o kardeş. Ama yinede teklifi verene danışırsan daha net olur benimkisi olasılık sonradan üzülmeyesin :)

arkadaşlar özellesen bir dağıtım şirketinde bakım mühendisi olarak göreve başlayacağım.Bana telefonda 2000 lira maaş teklif ettiler.sonra düşündüm de acaba bu miktar net midir yoksa brüt müdür fikirlerinizi alabilirmiyim?
Nettir o brüt olsa zaten eline bir şey geçmez. Sen net maaşını öğren ancak ekstralar var mı onu da sor. Yemek yol parası felan ayriyetten veriliyorsa çokta kötü maaş sayılmaz.

Net 2000 tldir. Vergi dilimlerine göre düşüş gösterir.Ocakta 2000 tl alırsın aralık ta 1800 tl

çok kötü maaş sayılmaz diyen arkadaş naptın abi sen ya 2 bin tl Türkiyenin şu şartlarında bence iyi bir rakam ha daha yüksek olmalımı evet ama şu durumda gayet iyi.Bence nettir o brütse masrafları çıksan 850*900tl maaş geçer eline ki çok yüzsüz değillerse bunu teklif etmezler

çok kötü maaş sayılmaz diyen arkadaş naptın abi sen ya 2 bin tl Türkiyenin şu şartlarında bence iyi bir rakam ha daha yüksek olmalımı evet ama şu durumda gayet iyi.Bence nettir o brütse masrafları çıksan 850*900tl maaş geçer eline ki çok yüzsüz değillerse bunu teklif etmezler
Sen devlette çalışan arkadaşların forumda tartışma kısımlarında yazdıklarını görsen neler dersin demek ki? Devlete bu ocak ayında atanmış adam hesaba yatan para 3582 diyor sonrasında da "Biliyorum özele göre çok düşük, napalım milletimiz için çalışıyoruz bu kutsallık bize yeter" yazıyor. Ona ne dersin acaba? Asıl sıkıntı ne biliyor musun devlete mühendis alımının kpss ile olması türkçe matematik tarih ne işimize yarıyacak? Yapacaksın bir teknik sınav en kapsamlısından o zaman kim hak ediyor ise girecek devlete artık yatar mı eşek gibi çalışır mı 3500 mü alır 5000 mi alır orası ilgilendirmez beni.

Sen devlette çalışan arkadaşların forumda tartışma kısımlarında yazdıklarını görsen neler dersin demek ki? Devlete bu ocak ayında atanmış adam hesaba yatan para 3582 diyor sonrasında da "Biliyorum özele göre çok düşük, napalım milletimiz için çalışıyoruz bu kutsallık bize yeter" yazıyor. Ona ne dersin acaba? Asıl sıkıntı ne biliyor musun devlete mühendis alımının kpss ile olması türkçe matematik tarih ne işimize yarıyacak? Yapacaksın bir teknik sınav en kapsamlısından o zaman kim hak ediyor ise girecek devlete artık yatar mı eşek gibi çalışır mı 3500 mü alır 5000 mi alır orası ilgilendirmez beni.
3582 yi kim görmüş yahu ; ben niye göremiyorum :) zeki mürende bizi görüyor mu :)

adsız.JPG

Ustam sen şimdi kamuda mühendis olarak 1886 lira mı alıyorsun tam olarak anlayamadım?
Benim bahsettiğim mesajı yazan kişi bu konuda;
https://www.kontrolkalemi.com/forum/mesleki-tartisma-alani/75718-devlette-muhendis-maasi-kadar.html
Benim maaşım 2100 lira işçi mühendis olarak devlette ; oda yeraltı işçiliği kaydında olduğumdan ; harici işçi kaydında olup da elektrik mühendisliği yapanların maaşları daha da düşük........

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri