Dağıtım Şirketine İş Başvurusu

Almanengin

Üye
Öncelikle merhaba;
Bölgemde bulunan dağıtım şirketine elektrik tesisatı ve pano montörlüğü ustalık belgesiyle iş başvurusunda bulunmuş bulunmaktayım ama insan kaynakları ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde ustalık belgesinin geçersiz olduğunu teknik okuldan alınan diploma ile (ya lise ve ya yüksekokul diploması) başvurabileceğimi söylediler. Ustalık belgesinin elektrik ile ilgili fen adaları yetki, görev ve sorumlukları hakkında yönetmelikte 3. gruba girdiğini bilmekteyim. Siz değerli arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Ustalık belgesi ile dağıtım şirketlerinde çalışabiliyor muyum? Yanıtlarsanız sevinirim değerli dostlar..
Şimdiden teşekkür ederim.

Başvurdunuz pozisyon nedir belki pozisyon için uygun olmaya bilir başka pozisyonlar için elbette geçerlidir

Hocam arıza, bakım ve onarım pozisyonuna başvuru yapmıştım.

Çok kişi işe başvuran var demek , sıralamaya giremiyorsunuz olmalı .
Hiç kimse gitmek isteyen ücra ( kıyıda ve kenarda ) yer vardır burada iş verirler .
Veya tanıdık müdür veya sözü geçen şahıs ile işe girilebilir anca .

Burası Türkiye .

Çok kişi işe başvuran var demek , sıralamaya giremiyorsunuz olmalı .
Hiç kimse gitmek isteyen ücra ( kıyıda ve kenarda ) yer vardır burada iş verirler .
Veya tanıdık müdür veya sözü geçen şahıs ile işe girilebilir anca .

Burası Türkiye.
Orasını çözemedim hocam teknik olarak benim de başvuru hakkım doğuyor ama dediğiniz gibi olmalı diye de düşünmeden de edemiyorum. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Orasını çözemedim hocam teknik olarak benim de başvuru hakkım doğuyor ama dediğiniz gibi olmalı diye de düşünmeden de edemiyorum. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Enerji dağıtım şirketi ne derse o .
Teknik okul elektrik lise veya yüksekokul diploması demiş olmalı.
Pozisyonlar ( iş konumu gibi ) diploma sınıfını değiştirir mühendis gibi.
Şeflik vs gibi.

İşçi elemek için ( genel ) ingilizce dili istenmesi vs gibi .
Ingilizce ile ilgili iş olmasa bile.

Ne işçiler bilirim alaylı ( sonradan belge almış ) işin piri.
Şimdi o devirler eskide kaldı.

Bildigim sayaç okuma elemanı alımında bile elektrik belgesi olan şahıs istiyor.

30 yıl önce meslek lisesi diploması ile her yerde işe girebilmek mümkündü. hatta o zamanlar yüksek gerilimde (34.5 kv) bile çalıştığımızı hatırlıyorum. şimdi ise ekat belgesi gerekiyor o işler için herkes yapamıyor.. günümüzde her iş için ayrı mesleki yeterlilik belgesi isteniyor. şirket hangi belgeyi isterse onu vermek zorundasınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri