Delta VFD EL sürücü OC hatası

canerten

Paylaşımcı üye
Delta VFD EL sürücü ve hertz 2.2kw motor ile aluminyum'a delik delerken uç takıldı. Ve sürücü OC diye bir hata verdi. Sürücüyü tekrar kapadım açtım. Fakat tekrar çalıştırdığımda yine OC hatası veriyor. Spindle çalışmıyor. Kataloğundan baktığımda şunlar var. Motora geçmiş olsun mu diyeceğim? Yardımcı olabilir misiniz?

http://www.deltaotomasyon.com/deltacd/quick_start/ac_surucu/vfdl.pdf

Hataları, reset tuşuna basarak sıfırlanabiliyor. Ayrıca oc hatası bunlara dalalet diyor.

image.jpg

sürücü parametrelerini fabrika ayarlarına sıfırlayıp deneyin
0-02-10

ayrıca sürücü kaç kw lık
bana sürücü ufak versiyon gibime geldi 1.5kw lık ise zaten sorun demek
motor 2.2kw lık diyorsun

Sürücü Delta VFD022EL21A 2,2 monofaze.. http://www.fastltd.net/vfd-el_serisi-467_tr_cd.html
Motor Hertz 2.2kw HMB42C

Normal bir şekilde delik açıyordum. 3'ünü açtım. 6mm derinliğinde yavaşaın yavaşı şekilde dalarken, 6mm elmas uc ile, F290 hz ile delerken 4. deliği deldi. Çıkarken yukarı çıkarken birden durdu. Baktım sürücünün ekranında OC yazıyor. Açtım kapadım yok. yine OC. Şimdi resetledim. Ayarlarını yaptım. Fakat şimdide potansı çalışmıyor. Ama yukarı aşağı ok çalışıyor. F:10 yapıyorum. Run diyorum. Yine OC diyor.

Bu arada bunları denerken motorun kablolarını söktüm.

sürücünün parametrelerini fabrika ayarlarına yaptıysan, motor kabloların da sökük çalıştırıyorsan hata veriyorsa sürücünde sıkıntı olabilir üzülerek söylüyorum.
en iyisi aldığın yerle hemen irtibata geç garantisine gönder

@asenyurt sanırım öyle yapacağım. Garanti kapsamındadır değil mi? çünkü herhangi bir yanlış bağlama vs yapmadım.

Motor uçlarını sürücüden söküp start verin. Yine OC veriyorsa sürücü çıkışı arızalanmış olabilir.
Yok vermiyorsa, motor kısa devre veya motora giden kablo kısa devre sorunu olabilir.

Çıkış kablolarını zaten söktüm. Resetledim. Fakat hala OC diyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri