S7-1200 ve Delta VFD-EL sürücü haberleşmesi

tamam kardeş akşam buraya atarım şu işyerinde değilim
Eyvallah.. Çok sağolasın...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kardeş dene sıkıntı olursa bildirirsin.

Ekli dosyalar

• delta vfd-el s71200 modbus.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 218
Moderatör tarafında düzenlendi:
bu şekilde dene birde.
Merhaba s71200 modbus haberleşme projesini inceledim. Modbus rtu rs485 ile yapılmış. Fakat ben projede Delta inverterim Modbus slave adresinin nereye yazıldığını göremedim. Delta inverter 8 Even 1 9600 baudred adresin de slave adresi de 5 diyelim bu adresi plc modbus fonksiyonunda neresine yazılacak.
Slave adresi yazılacak yeri göremedim s71200 de.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Merhaba s71200 modbus haberleşme projesini inceledim. Modbus rtu rs485 ile yapılmış. Fakat ben projede Delta inverterim Modbus slave adresinin nereye yazıldığını göremedim. Delta inverter 8 Even 1 9600 baudred adresin de slave adresi de 5 diyelim bu adresi plc modbus fonksiyonunda neresine yazılacak.
Slave adresi yazılacak yeri göremedim s71200 de.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyor olacağım.
Kardeş Delta invertör zaten Master olamaz diye biliyorum. Sen PLC'yi Master yapacak şekilde programını oluşturup okuma yada yazma sorguları göndereceksin. İnvertör tarafında sadece ilgili parametreleri bu haberleşmeye uygun şekilde ayarlayacaksın O zaten slave olarak PLC'ye biat edecek :D.

İnverter zaten slave dir. Her slave cihazın Slave numarası baud adres , None,Event,8,1 stop gibi parametreleri vardır. İnverter paametresinde lave adresi de giriliyor.Bir den fazla inverter varsa bunlara slave adresi 1 den 5 e kadar yazdık diyelim 1 den 5 e kadar olan slave numarasını s71200 e neresini yazacağız.
Sadece bunu sordum size.

merhaba, delta vfd-e ie haberleşmem tamam, sürücüye frekans bilgisi gönderebiliyorum fakat sürücüden bilgi okuyamıyorum. nerede yanlış yapıyorum bir bilen bilgilendirirse çok seivinirim. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• vfd.png
    vfd.png
    9.4 KB · Görüntüleme: 85

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular