S7 1200 1211C DC/DC/RLY Haberleşe Modülü Tavsiyesi

berkay411

Üye
S7 1200 1211C DC/DC/RLY model plc'nin sürücü ile haberleşmesini sağlamak için CM1241 rs422/rs485 veya CM1241 rs485 hangi haberleşme modülü almak daha iyi olur. Sürücü isiso marka. Sürücüyü plc ile plc'yide C# ile yazdığım program ile kontrol edicem.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
farketmez ikiside işini görür zaten sadece 485 kulanacaksın zannımca ..

farketmez ikiside işini görür zaten sadece 485 kulanacaksın zannımca ..
peki CB1241 kullansam bir sıkıntı olur mu fiyatı daha uygun ve plc yanına değil üzerine takılabiliyor ayrıca 1211c ile bir sıkıntı olur mu?

valla onlarda bir sıkıntı olmuyor kullanılıyor ama üzerine takılana analog giriş çıkışlar plcye zarar verebiliyor haberleşme modulunden şimdiye kadar bir sıkıntı doğmadı . ama tia portalın modbası yorucu biraz eğer panel kullanıyorsan direk panelden haberleş derim sonra ordan data exchange yaparsın . o modulu alana kadar 100 200 euroya ucuz bir beijer panel alırdım ben olsam . ordan yapardım modbusu .
neden beijer dedim çünki zaten beijer panel direk c# çalışıyor . istersen onada proğramı yazarsın incele derim

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri