S7-1200 ve Delta VFD-EL sürücü haberleşmesi

Ertek68

Profesyonel Üye
Arkadaşlar S7-1200 ile Delta VFD-EL sürücüyü kontrol etmek istiyorum (MODBUS protokolü ile).
İlk kez bu tür bir uygulama yapacağım.
CPU, RS485 modülü, Sürücü hazır.....
Tükçe Doküman,
Örnek Uygulama yada önerisi olanlardan yardım rica ediyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Arkadaşlar...
Siemensin sayfasından bakarak birşeyler yapmaya çalıştım ama olmadı.
Dosya ektedir.
Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...........

Ekli dosyalar

• S7-1200 - Delta VFD EL Modbus.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 176
delta sürücüyü önce pc ile modbus üzerinden kontrol etmeyi öğren sonra plc ile yapmayı dene. Bunun örneği delta forum sitesinde var.

Mb_com_load da port seçimini yaparken açılır pencereden "Local-Cm-1241" seçerek yap.
Mb_master'da yazacağın adreslerin onluk sistemde yaz 2000H hex olarak verilmiştir delta katologlarında int karşılığı 8192 bir fazlası alınıp önüne 4 eklenir. 48193 yazmalısın.

bu şekilde dene birde.

Ekli dosyalar

• S7-1200 - Delta VFD EL Modbus.rar
    5.6 MB · Görüntüleme: 176
S7-1200lerin dahili Modbus TCP desteği var
Fakat Modbus RTU için CM1241 haberleşme kartı almalısın

Arkadaşlar ilginiz içi teşekkürler. Sn. hkn_blt çalışmak için kullandığım PLC versiyon hatasına girdi. Hafıza kartı ile silmeden kullanamıyorum. İlk fırsatta verdiğiniz örneği deneyeceğim.

kardeş yapmak istediğin nedir haberleşme üzerinden( hız bilgisi start stop) işyerinde öyle bir projem
vardı halletmedi isen göndereyim

kardeş yapmak istediğin nedir haberleşme üzerinden( hız bilgisi start stop) işyerinde öyle bir projem
vardı halletmedi isen göndereyim
Yok henüz halledemedim. Sn. @muratcam amacım Start-Stop ve hız kontrolü Gönderirseniz süper olur valla..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri