DC-DC BOOSTER SORUN

kapasitörün bozuk olduguna nasıl kanaat geldi?

multimetrede hiçbir değişiklik yok uçlarına dokunduğumda sargılı 470 numaralı malzemeyide deneyemedim

multimetreniz kapasitor ölçebiliyor mu?

kapasitör ve 470 yani imdüktör bozulacak son parçalardır orda dirençten sonra bence

Muhteşem işçiliğim ile kondasatörü değiştirdim ama 3.7 volttan 3.8 e çıktı çıkış değeri. yani 5v olmadan bir işe yaramaz

470 numaralı parça bozuk olabilirmi ?

veya hangisi bozuktur usb girişi sağlam gibi

9L9Gg5.jpg

qBmEjR.jpg

not: kafaya koydum tamir edicem ben bunu :D

ayrıca diğer powerbank ile %77'den %92 'ye 10-15 dakikada şarj ediyor telefonumu. yani süper bir süre bence :D

Zeneri ölç ama buraya sormadan ;).

bozuk parça u1 yazan parça veya d2 yazan diyottur.
daha önce verdiğim linkte devre şeması mevcut. inceleyin.

@toyer in mesajındaki linkten faydalanabilrsin referans vermeyi atlamışım beni affetsin, mantıklı düşünürsen şemaya bak pil gerilimin 3,7 l1 bobini var ondan sonra zener ve çıkış noktası, bu noktada da aynı gerilim elde ediyorsun, yine arkadaşın dediği gibi ya zener ya da regülatör u1 arızalı, şimdi cevabına gelince verdiğin değerler beni ilgilendirmiyor arızalı veya sağlam şeklinde cevap vermeni beklerdim, tekrar sormama gerek var mı elinde aldığın değerler ve sitede yazan değerler var! Devre üzerinde mi ölçtün, elinde aynı zener var mı, ne yapacaksın sonraki adımın ne?

Son düzenleme:
@toyer in mesajındaki linkten faydalanabilrsin referans vermeyi atlamışım beni affetsin, mantıklı düşünürsen şemaya bak pil gerilimin 3,7 l1 bobini var ondan sonra zener ve çıkış noktası, bu noktada da aynı gerilim elde ediyorsun, yine arkadaşın dediği gibi ya zener ya da regülatör u1 arızalı, şimdi cevabına gelince verdiğin değerler beni ilgilendirmiyor arızalı veya sağlam şeklinde cevap vermeni beklerdim, tekrar sormama gerek var mı elinde aldığın değerler ve sitede yazan değerler var! Devre üzerinde mi ölçtün, elinde aynı zener var mı, ne yapacaksın sonraki adımın ne?

devre üzerinde ölçtüm diğer hiçbir parça yok elimde, büyük boyları olabilir ama.
D2 ayaklarını üstte siyah altta kırmızıyla ölçünce 160-250 tersine çevirince 1 yazıyor.
Sitedeki yazıya göre sağlam "Sonuç olarak sağlam bir diyodun tek bir bağlantı yönünde iletime geçtiğini görmemiz gerekir."

bozuk parça u1 yazan parça veya d2 yazan diyottur.
daha önce verdiğim linkte devre şeması mevcut. inceleyin.

hocam u1 özel bir parçaya benziyor bunu bulabilirmiyim ismi CE8301
CE8301 ile alakalı şunları buldum;
https://www.mpja.com/download/ce830.pdf
https://www.nikom.biz/pdf/CE8301_CPT.pdf

QM4v0g.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim