DC-DC BOOSTER SORUN

Elemanların devre üzerinde ölçümü yanlış, parçayı bulabileceğini sanmıyorum veya kitten yüksek maliyete çıkacaktır arkadaşların bahsi gibi.

Elemanların devre üzerinde ölçümü yanlış, parçayı bulabileceğini sanmıyorum veya kitten yüksek maliyete çıkacaktır arkadaşların bahsi gibi.

4.2 voltu 3.7-3.8 volta düşürüyor cihaz 5'e yükseltmek yerine başka birşeyde olamazmı sorun o_O

Olur onu da sen bul 2 si arasındaki 7 farkı, şema da var! Nasıl inandırayım seni kardeş!

diyotu ölç yaw . multimetreni diyot moduna al. bi tarafta açık devre diğer tarafta 0.4-0.7V volt bişey göstermesi lazım. hatta ordaki diyot daha az gösterir. 0.2-0.3V gibi bir tarafta diğer taraf açık devre. mevcut diyotu devrede ölçebilirsin sökmeye ugrasma.
çıkan değerleri yaz buraya.
belirttiğim değerlerden farklı bişeyler cıkıyorsa diyotu sök dısarıda ölç.

dışarıda belirttiğim değerler cıkıyorsa diyot sağlam. U1 bozuk demektir.

Son düzenleme:
diyotu ölç yaw . multimetreni diyot moduna al. bi tarafta açık devre diğer tarafta 0.4-0.7V volt bişey göstermesi lazım. hatta ordaki diyot daha az gösterir. 0.2-0.3V gibi bir tarafta diğer taraf açık devre. mevcut diyotu devrede ölçebilirsin sökmeye ugrasma.
çıkan değerleri yaz buraya.
belirttiğim değerlerden farklı bişeyler cıkıyorsa diyotu sök dısarıda ölç.

dışarıda belirttiğim değerler cıkıyorsa diyot sağlam. U1 bozuk demektir.

Artık iyice kavradım D2 sağlam zener diyotu yani

üste negatif alta pozitif değdirince 168 ohm tam tersi 1 ohm

düzeltme yapayım.
d2 zener diyot değil. shotky diyot. yani hızlı ve forward voltage ı düşük diyot.
lütfen diyotu, multimetrenin diyot kademesine getirin ve ölçün.

düzeltme yapayım.
d2 zener diyot değil. shotky diyot. yani hızlı ve forward voltage ı düşük diyot.
lütfen diyotu, multimetrenin diyot kademesine getirin ve ölçün.
diyot kademesi ses işareti olan kısım değilmi

test ettiğim kademe
7vVNMN.png

üste negatif alta pozitif değdirince 168 ohm tam tersi 1 ohm

multimetrem kablo ve marka hariç tamamen aynıdır
pPmWoa.jpg

tmm multimetrenizde diyot kademesi yok. yani sadece kısa devre ölçümü yapıyor multimetreniz. videoda ki gibi değer görüyorsanız sağlam diyebilirsiniz diyota ki öyle görmüşsünüz.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri