Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

cevap için teşekkür ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba arkdaslar.ben bir proje aldım.max 5 mm capında genişliğe sahip bir dalgıç pompa yapmak istiyorum.bunu yapmak imkansızmı neden piyasada bu çapta dalgıç pompa yoktur.bu pompanın kullanım alanı yok dersenız ben size sadece yasşadığım yerde bu boyutlarda dalgıç arayan 1200 kişi bulurum...bu yüzden bu konuyla ilgilenmekteyim bir cok firmaya yazdım.yardım istedim bana maılle döndüler yardım ederiz dediler bende 5 mm capında bir dalgıç yapıcam deyince kimse bidaha cvp vermedi..neden böyle davranıyolar anlamıyrm kimseden bu konuyla ilgili bir şey öğrenemedim.lütfen yardım edin

pardon arkdaslar 5 cm olacak 5 mm yazmısım

Moderatör tarafında düzenlendi:
öztürk 38 arkadaş şu anda kullandıgım motor 45 kwalık bir motorla milli pomda ile 41 mt başınçlı sulama yapıyorum yanı yagmurlama 41 mt kuyu derınlıgi kuyudan sonrada 30 mt dik intifa var kuyu 5 lik ben bu derınkuyuya kaç kwa dalgıç ve kaç kademe dalgıç işimi görür kuyunu yanıda su çıkışı saatde 170 ila 180 ton bana ihtiyaç olan dalgıçın kaç kwa ve kaç kademe ve fiyayatı bildirirseniz sevinirim

öztürk 38 arkadaş şu anda kullandıgım motor 45 kwalık bir motorla milli pomda ile 41 mt başınçlı sulama yapıyorum yanı yagmurlama 41 mt kuyu derınlıgi kuyudan sonrada 30 mt dik intifa var kuyu 5 lik ben bu derınkuyuya kaç kwa dalgıç ve kaç kademe dalgıç işimi görür kuyunu yanıda su çıkışı saatde 170 ila 180 ton bana ihtiyaç olan dalgıçın kaç kwa ve kaç kademe ve fiyayatı bildirirseniz sevinirim

degerli oozccan

bu pompa ne amacli kullanilacak? dalgic pompanin capi mi yoksa cikis borusunu capi mi 5cm olacak? kullanilacak ortam olculeri nedir?(kuyu derinligi, su derinligi basma yuksekligi, basma uzakligi vs??

imal etmek mi yoksa satin almak mi istiyorsun??

bilgi verirsen saha yardimci olacak ilgili arkadaslar olur sanirim.

kolay gelsin

ermahlu

Son düzenleme:
hocam iyi günler işletmemizde dirençle yol verilmiş bir dalgıç pompa var. etiketi yok ve gücünü bilmiyoruz. motora sadece 4*6 lık bir kablo ile su seviye kabloları iniyor. bu motorun yol vermesini yıldız üçgen e çevirebilirmiyiz? nasıl olur?

arkadaşım benim sorum şu 1 beygirlik dalgıç pompa kaç amper elektrik çeker.. tşk.

arkadaşlar kva ampere nasıl çevrilir mesela 10kva lık regülatörle kaç amperlik verim alabilirim. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

arkadaslar 37 kW gücündeki dalgıc motorun elimdeki formule gore akımını hesaplayınca 64 A cekiyor.

I = P / kok3*U*cosfi

ama katalog degerine gore nominal 76 A cekiyor. bunun hesabını ben mi yanls biliyorum_??

bi baska konu da bu motoru yıldız-ucgen yolvermede kullanılması gereken kablo kesitini nasıl hesaplıyoruz??

yardımcı olursanız sevinirim..

Dalgıç pompa seçimini nasıl yapabilirim.

can2121 arkadaşımıza cevap verilmiş olsa, bende bu soruyu sorma ihtiyacı duymazdım diye düşünüyorum...0.75 kw'tan 75 kw'ta kadar kullanılması gereken kondansatör seçim tablosu'na ihtiyacım var...veya bunun hesabı ne şekilde yapılır...bu konuda yardımcı olan olmayan herkese şimdiden minnettarım...

merhabalar cep telefonuyla uzaktan motor kumanda cihazı uretımı yapıyorum cıhazı tanıtmak sulama mevsımı şu anda cıhaza ıhtıyacı olan çivtçimize ulaştıracak takım arkadaşları arıyorum arayın goruşelım paylaşarak kazanmaktan yanayım tekin126.net buradan iletışıme geçebılırsınız

not (cihaz demo proğramli tanıtım amaçlı olarak malıyetıne bir adet bu işi duşunen arkadaşlara gonderılecektır)

Forum istatistikleri

Konular
128,425
Kullanıcılar
450,340
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri