dalgıç pompa ve elektrik kaynağı sorunu

tibetbey

Üye
Merhaba araştıma yaparken bu forumla tanıştım. Üyelerin tecrübelerini okudum ancak bilgim az olunca kafam karıştı. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var.

Bir bahçem var. Bu bahçede 151 metrelik bir kuyu yeni açtırdım. Kuyudaki su 90 metreye kadar çıkıyor. Bu sebeple sondajcım Coverco 2Hp 1.5 Kw lık monofaze dalgıç pompası takacak. Ancak etrafımdakiler Trifaze uygun olur diyorlar.

İkinci konu Bahçede elektrik yok. Bu sebeple Jeneratörde almam gerek. Hem pompayı beslemek, 6-7 tane lamba beslemek (led ile değiştire bilirim), Matkap, dekupaj vs çalıştımak için nasıl bir Jeneratör almalıyım.

üçüncü konu bir arkadaşım arabanın bagajına ikinci bir akü bağlayıp şarj ederek bahçeye gelince 2000W tam sinüsoyda invertöre bağlayıp pompayı beslersin lambaları yakarsın diyor.

ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba araştıma yaparken bu forumla tanıştım. Üyelerin tecrübelerini okudum ancak bilgim az olunca kafam karıştı. Bu sebeple yardımınıza ihtiyacım var.

Bir bahçem var. Bu bahçede 151 metrelik bir kuyu yeni açtırdım. Kuyudaki su 90 metreye kadar çıkıyor. Bu sebeple sondajcım Coverco 2Hp 1.5 Kw lık monofaze dalgıç pompası takacak. Ancak etrafımdakiler Trifaze uygun olur diyorlar.

İkinci konu Bahçede elektrik yok. Bu sebeple Jeneratörde almam gerek. Hem pompayı beslemek, 6-7 tane lamba beslemek (led ile değiştire bilirim), Matkap, dekupaj vs çalıştımak için nasıl bir Jeneratör almalıyım.

üçüncü konu bir arkadaşım arabanın bagajına ikinci bir akü bağlayıp şarj ederek bahçeye gelince 2000W tam sinüsoyda invertöre bağlayıp pompayı beslersin lambaları yakarsın diyor.

ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.
su ihtiyacın arazi büyüklüğün kuyudaki su miktarı su ne kadar ileriye kaç derece yükselti açısıyla gidecek bunu yazarsan bunlar pompa değeri için etkin faktörlerdir- 380 jenaratör 220 ye nazaran her zaman iyi bir performans sergiler.jenaratör gücü anlattıklarına göre 1- pompa gücü kW 2- kullanacağın araç gereçlerin gücü jenaratör seçimi için tam bilinmesi gereken faktörlerdir. senin isteklerini akü ve çevirici yani invertörler karşılamaz. Az su kullanacaksan arazi hırsızlığa karşı güvenli ise güneş paneli ve dc %98verimli motor lar var depo yapıp panel güneş gördükçe su ihtiyacını karşılayabilirsin.

Pompa debisi önemli ve basma yüksekliği uygun seçilirse sorun olmaz ancak jeneratör şart. Akü kaldırmaz o işi Boşuna masraf olur. 2.5 kw jeneratör lazım. 4 zamanlı olursa sıkıntı çıkarmaz. 900tl ye alırsın

Çok kabaca kafadan Söyleyeyim siz 1.5 kW dalgıç ile o derinlikten saate ancak 2 m3 su alırsınız .

Oncelikle Cevaplariniz icin çok teşekkür ederim.

Arazim bir dönüm ve 20- 25 derecelik egim var.

Benim istegimle sondajci trifaze pompa koydu.

Bu arada 3 m yukseklige 3 ton su deposu koyduk. Bu depoyu doldurup sonra depo uzerinden veya direk pompa cikisindan sulama yapilabilecek tesisat kuruldu.

Simdi sira jeneratör e geldi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oncelikle Cevaplariniz icin çok teşekkür ederim.

Arazim bir dönüm ve 20- 25 derecelik egim var.

Benim istegimle sondajci trifaze pompa koydu.

Bu arada 3 m yukseklige 3 ton su deposu koyduk. Bu depoyu doldurup sonra depo uzerinden veya direk pompa cikisindan sulama yapilabilecek tesisat kuruldu.

Simdi sira jeneratör e geldi.

trifaze dalgıç pompa kaç kW veya (hp) beygir

Merhaba Tibetbey,
Ege Rasyonel Elk.ve Enerji Sistemleri yenilebilir (güneşten Elk.üretimi) enerjiler üzerine çalışmalarımız var.Bu konularda
(Tarımsal sulama) tecrübe sahibiyiz.Dilerseniz hem motor seçimi hemde enerjisini güneşten alacak şekilde size bir teklif ve bilgilendirme sunaniliriz.

Merhaba Tibetbey,
Ege Rasyonel Elk.ve Enerji Sistemleri yenilebilir (güneşten Elk.üretimi) enerjiler üzerine çalışmalarımız var.Bu konularda
(Tarımsal sulama) tecrübe sahibiyiz.Dilerseniz hem motor seçimi hemde enerjisini güneşten alacak şekilde size bir teklif ve bilgilendirme sunaniliriz.

Ilk basta gunes enerjisi düşündüm ancak arsanın bulundugu yerde hırsızlık oluyor dediler. Bu sebeple vaz gectim. Yinede Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri