CPU 224 Hata Var..!

arkadaşlar CPU 224'e enerji verdiğimde SF, STOP ve bütün giriş(I0.0 v.b.) lambaları sürekli flaşh(yanıp, sönüyo) yapıyor. elimde programlama kablosu olmadığı için hata koduna bakamıyorum. yorumlarınızı bekliyorum. hayırlı çalışmalar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam sf lambasının yanması demek istasyon hatası yani bağlatı hatası var demektir. cpu nun stopa geçmesi de bağlantı hatasından dolayıdır. plc devrede olmadığı zaman bütün giriş çıkışlar flaş eder . öncelikle bağlantıları kontrol rtmrniz ve daha sonra plc yi start etmeniz mantıklı olacaktır.

plc üzerindeki sf, stop ve sadece girişler(çıkış ledleri hiç yanmıyor) flash yapıyor. plc' ye bağlı TD200 var o da PLC ile haberleşemediğini belirtiyor(PLC no responce).

. plc devrede olmadığı zaman bütün giriş çıkışlar flaş eder .

Lütfen Yanlış Yönlendirme yapmayalım. Plc Devde olmadığı zaman tüm çıkış ledleri sönük ve Hangi inputta enerje var ise sadece o input ledi atiftir.

sanırım yanlış bağlantıdan dolayı plc deki 24 volt çıkışı kısa devre olup duruyor.
giriş bağlantılarını kontrol edin. gerekirse bütün girişleri çıkartın.
olmadı plc nin 24 volt çıkışına bağlı bütün giriş besleme vs. ne varsa sökün.
24 volt çıkışı bi noktada kısa devre oluyor sorun buu ..

sanırım yanlış bağlantıdan dolayı plc deki 24 volt çıkışı kısa devre olup duruyor.
giriş bağlantılarını kontrol edin. gerekirse bütün girişleri çıkartın.
olmadı plc nin 24 volt çıkışına bağlı bütün giriş besleme vs. ne varsa sökün.
24 volt çıkışı bi noktada kısa devre oluyor sorun buu ..

sn uffuk beyefendi plc giriş, çıkışlarında herhangi birşey bağlı değil. eğer sorun plc içindeki 24v güç kaynağındaysa plc içinde arıza var. plc içini açtığımda sarı dirençlerden bir tanesinin ortasından patladığını gördüm. yardımlarınız için teşekür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri