Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Denemek için Demo sürümünüzü indirdim 1kaç gün kullandıktan sonra aldığım hata "an error has occurred during startup " sebebi ve çözümü nedir acaba ?

"An error has occurred during startup " bu hatayı çözebilmiş bir arkadaşımız yokmu acaba sayın arkadaşar ?

Dün sorunsuz olarak kullandığım cofaso 6.5 programını bugün açmaya çalıştığımda can't conecto MySQL DB mesajı çıkıyor. tüm güvenlik duvarlarını kapatmama rağmen aynı hatayı veriyor yardım ederseniz sevinirim.

Programın katedeceği daha çok yol var... Ama yinede bazı programlara göre güzel tek eksiği global firmaların programı tanımaması ve güncel listeler üretmemesidir. Cofasodan Eplan'a geçen bi çok firma var halende geçişler sürüyor.

arkadaşlar yükledim 2-3 gün denedim çok güzel bir proğram ama şimdide lisans zaman aşımı veya hatası uyarısı veriyor çizdiklerim boşa gitti :( çözebilirmiyiz?

autocad dosyasını cofaso 6.2 den nasıl açabilirim arkadaşlar

autocad dosyasını cofaso 6.2 den nasıl açabilirim arkadaşlar

Arkadaşlar baya bi kafa patlattım gözlerim ağrıyor ama sonunda çözdüm dosyaları tek tek deneyip çözdüm :)
lisans zaman aşımı problemi artık yok
hemde yeniden kurmaya gerek yok tek bi dosyayı kopyaladım ve günlerdir çizdiğim emeklerimi kurtardım :)
Her şeyden önce ben hep data klasörünün bi kopyasını alırdım programı her kapattığımda çünkü bi kere başlarında iken lisans hatası vermişti iki günlük emeğime çizgi çekmiştim. Artık data klasörünün hep kopyasını alıyorum...
Her şeyden önce çalışır vaziyette data dosyasının önceden elinizde kopyası olması gerek
şimdi diyelimki lisans hatası veriyor
program files / cafaso / mysgl / data / cafaso içerisinde hata verdiren dosya bu " language.MYI " bu dosyayı eski çalışan ile değiştirin pc yeniden başlatın
1.winmysqladmin çalıştırın yeşil ışık yanıyor olması gerek
artık cafaso yu açabilirsiniz hata vermiyecek çünkü ben böyle çözdüm
sonra bi kaç defa daha kapatıp açtım sorun yok .
Tekrar çalışan kopyasını aldım çok şükür :)
Bu arada o dosyayı bulamıyan varsa denemedim ama bendekini mail adresini verene atarım
hade selametle...

Arkadaşlar,

Ben şiddetle Cofaso'ya bulaşmayın derim. Ben sitesinden hiçbir lisans ibaresi bulunmadan indirdim. Şirket içerisinde de bir yıl kadar hiçbir lisans uyarısı almadan kullandım. Sonra bir baktım Mert Bilişim lisans ihlali diye şirketimize 27 bin TL'lik ceza tebliğ etmiş. Adamları arayıp nedir bu diye sordum. "Kurarken de kullanırken de lisans ile ilgili hiçbir uyarı ile karşılaşmadım. Bu ceza nereden çıktı?" dedim. Bana alay eder gibi "Program uyarı vermez. Biz uzaktan izliyoruz. Kaçak kullanım olduğu zaman tespit ediyoruz. Zaten bizle değil avukatımızla muhatap olun." dediler.

Mecbur bir çizim programı alacaktık. Eplan 5000 TL'ye yakın bedel biçti. Autcad Electrical 6000 TL, Elecworks 2000$. Onca çizimi düşünüp "Tamam ben lisansını alacağım ne kadar?" diye sordum. Bana verdikleri cevap "Lisans bedeli 27.000 TL".

Sonra çıktım şirket avukatına. Durumu anlattım. Gerekli kanıtları topladım, Cofaso'yu sildim ve cezaya itiraz ettik. Avukatın söylediğine göre bu duruma düşen çok kişi/kurum varmış.

Anlayacağınız Mert Bilişim, merdiven altı çalışıyor. Proje sayısı artınca yutturursam hesabında.

Bu olaylar Aralık 2012 tarihinde meydana geldi.

Merak eden olursa ceza tebliğini 9 Eylül'de buraya yükleyebilirim, şuan senelik izindeyim. Zira olay meydana geldiğinde herkesi bilinçlendirmek amacıyla bu foruma yazmak üzere dosyalar hazırlamış, sonra şirketi karalama gibi olacağından vazgeçmiştim.

Şiddetle tavsiyem dikkat edin.

Arkadaşlar baya bi kafa patlattım gözlerim ağrıyor ama sonunda çözdüm dosyaları tek tek deneyip çözdüm :)
lisans zaman aşımı problemi artık yok
hemde yeniden kurmaya gerek yok tek bi dosyayı kopyaladım ve günlerdir çizdiğim emeklerimi kurtardım :)
Her şeyden önce ben hep data klasörünün bi kopyasını alırdım programı her kapattığımda çünkü bi kere başlarında iken lisans hatası vermişti iki günlük emeğime çizgi çekmiştim. Artık data klasörünün hep kopyasını alıyorum...
Her şeyden önce çalışır vaziyette data dosyasının önceden elinizde kopyası olması gerek
şimdi diyelimki lisans hatası veriyor
program files / cafaso / mysgl / data / cafaso içerisinde hata verdiren dosya bu " language.MYI " bu dosyayı eski çalışan ile değiştirin pc yeniden başlatın
1.winmysqladmin çalıştırın yeşil ışık yanıyor olması gerek
artık cafaso yu açabilirsiniz hata vermiyecek çünkü ben böyle çözdüm
sonra bi kaç defa daha kapatıp açtım sorun yok .
Tekrar çalışan kopyasını aldım çok şükür :)
Bu arada o dosyayı bulamıyan varsa denemedim ama bendekini mail adresini verene atarım
hade selametle...

Salih teşekkür ederim bilgilendirdiğin için en yakın zamanda içindeki projelerimi alıp cafasoyu sileceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri