Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

sayın çelebi;

cofaso profesyonel surumdekı makrolar bolumuyle ılgılı ozel pm atmıstım yalnız ulasmadı sanırım sıze. programın makroları ıle excelde hazırlanmıs makrolar arasında bır bag olusturulabılıyormu? sanırım cofaso database mysql uzerınden tasarlanmıs, excelınkıne benzıyor acıkcası. kısacası sormak ıstedıgım makrolar yada basıc dılı ıle excel ve cofaso arasında bır bag kurma ozellıgı varmıdır?

ıyı calısmalar...

sayın çelebi;

cofaso profesyonel surumdekı makrolar bolumuyle ılgılı ozel pm atmıstım yalnız ulasmadı sanırım sıze. programın makroları ıle excelde hazırlanmıs makrolar arasında bır bag olusturulabılıyormu? sanırım cofaso database mysql uzerınden tasarlanmıs, excelınkıne benzıyor acıkcası. kısacası sormak ıstedıgım makrolar yada basıc dılı ıle excel ve cofaso arasında bır bag kurma ozellıgı varmıdır?

ıyı calısmalar...

Excelde oluşturulan makrolar derken PLC I/O listeleri gibi bilgileri Cofaso 6.1 içerisindeki parametrik makro özelliğini kullanarak otomatik projelendirme yapabiliyorsunuz. Otomatik projelendirme mantığında kullanıcı proje ile ilgili bilgilerini excel listesi üzerinde hazırlayıp parametrik makrolar üzerine otomatık olarak yazdırır. Kontrolü basit ve süresi çok kısa olan bir proje oluşturma mantığıdır.

s.a. herkese... the jvm could not be started.... hatasını bende de verio... sanırım bu program için çok karşılaşılan bi sorun... nasıl düzeltilceğini bilen biri cwp yazarsa çok sewinirim... ayrıca javayı indirdim, java virtual machine yi de indirdim ama aynı... seybol designer çalışıyo ama cofaso programının kendisi çalşmıyo... ayrıca ""C:\Program Files\cofaso 6.1\core dizini içinde jre isimli bir dizin var mı?"" dosyasıda war. yinede çalışmıyo... ve bide bilg.a format atmadan önce çalışıyodu ama şimdi çalışmıyo... 2 aydır bu işi düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyo yardımcı olmanız dileğiyle ilginize şimdiden teşekkr ederm...

s.a. herkese... the jvm could not be started.... hatasını bende de verio... sanırım bu program için çok karşılaşılan bi sorun... nasıl düzeltilceğini bilen biri cwp yazarsa çok sewinirim... ayrıca javayı indirdim, java virtual machine yi de indirdim ama aynı... seybol designer çalışıyo ama cofaso programının kendisi çalşmıyo... ayrıca ""C:\Program Files\cofaso 6.1\core dizini içinde jre isimli bir dizin var mı?"" dosyasıda war. yinede çalışmıyo... ve bide bilg.a format atmadan önce çalışıyodu ama şimdi çalışmıyo... 2 aydır bu işi düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyo yardımcı olmanız dileğiyle ilginize şimdiden teşekkr ederm...

Selam Halid87:

Söylemiş olduğunuz hata ile ilgili olarak size en iyi çözümü Mert Bilgi İşlem ltd. - Geleceğin Yazılımları: Tesisat™, cofaso™, CRM adresinden Cofaso 6.1 Setup .exe
dosyasını indirip kurmanızı tavsiye ederim. Hata daha önce indirmiş olduğunuz .exe dosyasındaki bir sorundan kaynaklanıyo olabilir. Ayrıca proğramın çalıması için ekstra bir Java kurulumuna ihtiyac yoktur. Yazılım zaten siz kurulum yaparken Javayı kurucaktır. Kurulum yapmadan önce şayet sistem içerisinde projeniz yok ise proğramla ilgili tüm dosyaları bilgisayarınızdan kaldırınız ve yeni indirdiğiniz .exe dosyasını tekrar kurunuz.

SN ÇELEBİ

soru 1

potansiyel oklarla başlatılan ve tüm proje boyunca kesik çizgilerle gözükmesini istediğimiz nötr veya pe hattı var bu işlemi tek tek her çizgi hatttını tıklayıp özellik kutusundan dolu sekmesini değiştirmeden otm.olarak nasıl yaparım ? yani başlattığım potansiyel oka her eklediğim hat kesik çizgi olarak çıkacak diğer sayfaya geçincede özellik devam edecek

soru 2
tam sürümde olup da deneme sürümünde yapamayacağımız işlemler nelerdir?

AYRICA;
Mert Bilgi İşlem ltd. - cofaso™ ile pano ve otomasyon projeleri
linkinide inceledim
forumdada okudum araştırdım ilgili olarak tam sürüm aldığımızda ne gibi artıları olacak sanki bir şey değişmeyecekmiş gibi gelyor bana bir izahat yapsanız lütfen

Sayın sanatkar.

Cevap 1 - Potansiyel oklar sadece refarans bilgisinin taşınmasına yarar. Yani kabloluyu bir yerden başka bir yere aktarmaya. Ayrıca siz toprak hattı kullanırken şayet o hatta klemens kullanırsanız klemensın özelliğindende tipini PE olarak şeçerseniz hat kendisi otomatik olarak kesik çizgi olacaktır. Potansiyel oklar için söylediğiniz fikir hiçde fena değil.

Cevap 2 - Tam sürümle ilgili olarak birincisi yazılımımızın daha iyi bir seviye gelmesine ve gelişmesine katkı yapmış olacaksınız. Ayrıca kendi lisanslı ürününüzü kullanıcaksınız.
Yine lisanslı müşterimizin özel isteklerinden sizde yararlanabileceksinz. Makro , malzeme , yeni sembol , sınırsız teknik destek , eğitim gibi.

internette ücretsiz indirilebilen cofaso 6.1 tüm semboller varmı cizim için herşey mümkünmü. ve süresi varmı
saygılar

Türklerin gelişimine destek olan TÜRKÇE BİLMENİN yeterli olduğu bir program :)
Yapandan , yayandan allah razı olsun.
Ancak ben PLC olarak Mitsubishi kullanıyorum ve İnputlar X, outputlar Y olduğu için siemens plc klemens numaralandırmasındaki gibi otomatik yapmıyor. Bunun bir yöntemi mi var , yoksa o özellik siemense mi ait?
Ustadlara saygılar...

arkadaşlar bu cofaso programınnda sümülasyon varmı acaba test yapabiliyormuyuz bilen arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim. teş..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri