Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

m-usta-fa
bu nickli arkadas yorun yapmiş lakin See Electrical ile ilgili bir kac yanlış vurgulama yapmış.
See de zoom mausenın orta tusu ile yapılıyor.yıne see de otomatik bağlantı denen bir yontem var o da cok basıt en onemlısı turkce bılmesende programı kullanabiliryorsun. :))

Selam;
Güzel bir konu açmışsınız Mesut Bey;
çizim programlarının içinde (benim kullandığım çizim programlarının içinde) en hoşuma gideni.
her şeyden önce kurulumu kolay ve UCRETSİZ: Yani beleşware :) süresi doldu,cracki kayboldu,FBI geldi BSA baskın yaptı derdi yok.
Örneğin lisanslı bir yazılım olan caddyy++ de zoom özelliği için ,zooma tıklıyorsunuz,bölgeyi seçiyorsunuz ve tıklıyorsunuz.Tekrar küçültmek için,eliniz alışkın değilse butonu arıyorsunuz falan.
Cofasoda sadece ortasında tekerlek bulunan bir mouseniz olması yeterli.Tekerleği dönürün yeter.Zoom yapıyor.
Devre elemanlarını birbirine bağlarken,ya da faz veya nötrden ek alırken, ucu ucuna denk getirme derdi yok.zaten bağlantıyı kendisi yapıyor.Ek yerleri için ayrıca ek parçaları olduğundan çizimler açık ve net.Kısacası çizim yapmak gerçekten çok keyifli ve kolay.
Ancak saydıklarım dışında iki tane olumsuz yönü var.
1-sembol kütüphanesinde sembolleri bulmak baştan çok zor.Yerlerini öğrenene kadar ne nerede listesi çıkarabilirsiniz ya da istediğiniz ve sık kullandığınız sembolleri bir klasörde toplayabilirsiniz.Bir de yeni sembol çizmek caddye göre zor .

2- ikinci ve en büyük dez avantajı,malesef ve malesef eğer TÜRKÇE BİLMİYORSANIZ bu programı kullanmanız imkansız :)

m-usta-fa
bu nickli arkadas yorun yapmiş lakin See Electrical ile ilgili bir kac yanlış vurgulama yapmış.
See de zoom mausenın orta tusu ile yapılıyor.yıne see de otomatik bağlantı denen bir yontem var o da cok basıt en onemlısı turkce bılmesende programı kullanabiliryorsun. :))

yorum yapılalı 1,5 sene olmuş.
O zamanki versiyonuna göre açıklama yapayım.Ben caddy++ ı bir çok çizim programından üstün tutuyorum.Hele son versiyonları çok güzel diyorlar.O zamanki versiyonlarında, otomatik bağlantı yoktu.Ve bağlantıyı yapmak zordu.(3,82 versiyon) Cofasoda zaten bağlantı sembolleri olduğundan daha kolay bağlanılıyordu.Bana sanırım , caddy++ taki bağlantının cofasodan kolay olduğunu söylemeyeceksiniz değil mi?
caddy 3,82 versiyonunda, fare tekerleği ile zoom direkt olarak yapılmıyor.Ctrl tuşuna da basmanız gerekiyor.kaldı ki V4R1+V5R1 versiyonlarında bile Crtl ye basılı tutmadan , fare tekeri ile zoom yapılamıyor.Cofasoda ise, direkt olarak fare tekeri ile zoom yapılıyor.Mesajda bahsettiğim yöntem ise, klavye kullanmadan zoom yapmak isterseniz kullanacağınız yöntemdir.
Fakat , ben çizim işlerini amatör olarak yapıyorum.Siz profosyonel iseniz, bir kolayı varsa, sağolun hocam derim paylaşırsanız.

yorum yapılalı 1,5 sene olmuş.
O zamanki versiyonuna göre açıklama yapayım.Ben caddy++ ı bir çok çizim programından üstün tutuyorum.Hele son versiyonları çok güzel diyorlar.O zamanki versiyonlarında, otomatik bağlantı yoktu.Ve bağlantıyı yapmak zordu.(3,82 versiyon) Cofasoda zaten bağlantı sembolleri olduğundan daha kolay bağlanılıyordu.Bana sanırım , caddy++ taki bağlantının cofasodan kolay olduğunu söylemeyeceksiniz değil mi?
caddy 3,82 versiyonunda, fare tekerleği ile zoom direkt olarak yapılmıyor.Ctrl tuşuna da basmanız gerekiyor.kaldı ki V4R1+V5R1 versiyonlarında bile Crtl ye basılı tutmadan , fare tekeri ile zoom yapılamıyor.Cofasoda ise, direkt olarak fare tekeri ile zoom yapılıyor.Mesajda bahsettiğim yöntem ise, klavye kullanmadan zoom yapmak isterseniz kullanacağınız yöntemdir.
Fakat , ben çizim işlerini amatör olarak yapıyorum.Siz profosyonel iseniz, bir kolayı varsa, sağolun hocam derim paylaşırsanız.
otomasyon

O zaman size söyle bir onerim olsun siz de profesyonel cizim için E3 kullanın gercekten kullandıklarımın ıcınde en iyi yapıya en esnek yapıya sahip olan bır program.Eger bu zoom olayı sizi için cok önemli ise sahsım için bır A4 de ne yada A3 cizm sayfasında pek fazla kullandıgımı söyleyemem gereksiz bir özellik bana kalırsa eger olsada olur olmasada ama E3 de akıllı ön izleme penceresını kullanarak bu işlemi gercekten cok guzel uygulayabılırsınız.lınkte ornek bır uygulama var faydalı olurmu bilmem ...

Kolay gelsin..

Sayın Turgay Çelebi

Öncelikle cofaso 6.1 deneme programını bedelsiz verdiginiz icin sizlere teşekkür ederim.
Yeni cıkacak olan cofaso 7 kısa zaman icinde lisanslı olarak kullanmak istiyorum.
Benim sorunun cofaso 6.1 de yapmış oldugum kendime özel elektrik sembollerimi
xml dosyası olarak kaydettim bu xml dosyasını ikinci masa üstü bilgisayarımdaki cofaso 6.1 programın icine nasıl taşıya bilirim.

Saygılarımla
Türkay Bacacı
Elk.tek

arkadaşlar, cofasoda cihaz isimlerinin yanında cihazın bulunduğu sütun numarasının görünmemesini nasıl ayarlayabiliriz...

Acaba bu cofaso 7,0 vindows 7 de çalışacakmı ben 6,1 çalıştıramadım acaba benmi bir hata yaptım anlayamadım xp de çalışıyordu.

Merhaba a.arslan56,

cofaso 6.1 sürümünü neden çalıştıramadın? Ne tür mesaj var?

Selamlar

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri