Cnc Yapıyorum Yardım Edermisiniz?

Mach3 programını kaldır.
C:\Mach3 klasörünü sil.
Geriye hiç bir şey kalmasın.
Artsoft sayfalarından son versiyonu indir kur.

Pin ayarların için aldığın kartın yanında gelen cd de verilen tabloları incele ve ona göre yap.
Resimlerde görülüyorki 4 noılu pin bir eksende step diğer eksende dir pini.
Olmaz öyle şey.
Mach3 ile ilgili başlıkda ve daha bir çok başlıkda defalarca anlatılan şeyler ...

[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] Hocam verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.Aynen dediklerinizi uyguladım sildim yeniden kurdum pdf.den pin ayarlarını yaptım ama mach3te eksenleri hareket ettirmeye çalışınca sadece motor seslerinde değişme oluyor hareket oluşmuyor.Ayrıca x in değeri değişiyor...Şahin rulmandan ilker abiyle konuştum o da ayarları bu şekilde yap dedi

Son düzenleme:
Motor uçlarını kontrol et.
TB6560 kartlar sorunsuz çalışır.
Acemilerin motor uçlarını değiştirirken yaktıklarına şahit olduk.
Uçları değiştirirken kesinlikle kartın beslemeleri kesilmiş olsun ve az bekleyin.
Motor bağlantıları için aldığınız motorların pdf lerinde verilen renklere göre bağlayın.
8 uçlu ise seri bağlı bipolar motor tipini tercih edin.
Ayarlar için ilker abini kazim abini boş ver , artsdoft sayfalarında nasıl kurulur nasıl ayarlanır pdf ler var videolar var.
Youtube de dolu , forumda sayfalar dolusu , önce oku izle öğren sonra başla acele etme....

Puls süresi step için 5 direction süresi 0 us olmalı mesela ve bunlar pdf lerde resimlerle anlatılır...

[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] Abi kızacan ama bu söylediklerinide yaptım ben :) .motor bağlantılarını defalarca kontrol ettim.ucları değiştirirken bekledim okumustum önceden yanma riskini.pin ayarlarını pdfye göre yaptım sonra youtube.dan videolardaki ayarlarıda denedim.Xde hareket oluyor sonra tekrar deniyorum sadece ses değişikliği hareket yok.Aradan zaman geçti y de aynı şeyleri yaptı sonra yine baska zamanda z de hareket oldu sadece...okudum izledim araştırdım fakat işin içinden çıkamadım o yüzden bir bilene danışayım istedim.fotoları attım çünkü afaki konusmayalım nerde ne yanlıs yaptım daha rahat tespit edilsin diye..Değerli cevapların için tşk eder,ellerinden öperim saygılar

abi o kaplinler nedir öyle yaaa :D ya motorlar küçük ya kaplinler büyük :D

senin sorunun ya step dir pinleri ters ya da motor kablo uçlarını doğru bağlayamıyorsun. motorun pdfini incele
birde step dir ı yaptıktan sonra birde motor kablolarını değitirerek dene. bi tarafı yapınca diğer taraf bozuluyo diye sende olmuyo diyosun sanırım :D

senin sorunun ya step dir pinleri ters ya da motor kablo uçlarını doğru bağlayamıyorsun. motorun pdfini incele
birde step dir ı yaptıktan sonra birde motor kablolarını değitirerek dene. bi tarafı yapınca diğer taraf bozuluyo diye sende olmuyo diyosun sanırım :D
Abi kablo uçlarını siteden paralel bağlamadaki renklere göre yap dedi ilker abi bende ona göre yaptım.yarın tekrar deneyecem bakalım

Kılavuzda yazan Pin port ayarlarını belirtirsen yardımcı olalım. İlk gördüğüm Y nin DIR pin numarası ile X in Step PIN değeri aynı "4" dolayısıyla çakışma var.

Kartın klavuzu vs varsa orda doğru pin numaralarını girmen lazım.

Edit: Kazım abi zaten söylemiş, benimki tekar oldu... :D

step per ayarını ,kartın micro step ayarına göre değiştirebilirsin.

şahn rulmanın sattığı eski sürücü kartlarına istinaden bu değerleri yazmıştım ama senin pdf lerine göre bu ayarları dikkate alma

Forum istatistikleri

Konular
128,322
Kullanıcılar
450,162
Son üye
SoftwareMan

Yeni konular

Geri