Cnc Yapıyorum Yardım Edermisiniz?

Kılavuzda yazan Pin port ayarlarını belirtirsen yardımcı olalım. İlk gördüğüm Y nin DIR pin numarası ile X in Step PIN değeri aynı "4" dolayısıyla çakışma var.

Kartın klavuzu vs varsa orda doğru pin numaralarını girmen lazım.

Edit: Kazım abi zaten söylemiş, benimki tekar oldu... :D

Abi o değeri 3 yazıyorum ben sonra girdiğimde değişmiş oluyor

pdf de yazanlar ve motorun paralel bağlama renkleri fotoları... 1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 12061 Ekli dosyayı görüntüle 12064

Burdaki ayarları bu motor bağlantıları ile yaparsan çalışması lazım. Yukarda o ayarı yapıyorum ama gene 4 oluyor demişsin öyle birşey olmaması lazım. Ayarları yaptıktan sonra Tamam ile çıkarsan sorun olmaması lazım.

Bilgisayarın Laptop ise LPT portundan kaynaklı sorun olabilir. Başka bir bilgisayarla denemeye çalış, masaustu olursa iyi olur.
Belki kartta da arıza olabilir.

Ankarada isen MDF için para ödeme, ölçüleri söyle hallederiz. 4mm den 30 mm kadar ufak tefek parçaları.
Halledebildiğimizi veririz. Öğrenciye beleş. :D

Ankarada olan forum üyeleri hergün pek çok MDF parçasını atıyoruz. İhtiyacınız varsa Sitelere uğrayıp alabilirsiniz...

İsteyene kargoylada yollayabilirim ama kargosu çok tutar... :)
Parça mdf konusunda detaylı görüşmek isterim

Neden seri bağlamıyorsun ?
Motorun kaç amper ?

1.8 açılı 3 amper 12.6watt 8 kablolu motorlarım
Etikette böle yazıyo abi bi de model no var 57 ile başlıyo sanorım flanş çapı o da
tork 2.2nM

Son düzenleme:
Evet sorunun birini cevapladın , diğerini de cevapla lütfen
(step motorlarda Watt dan bahsedilmez , tutma torku dönme torku filan - 5V de bobin akımı filan...)

Kartı aldığım satıcı bu şekilde yap dedi abi.suan yine aynı şeyler oluyo sadece motorların sesi değişiyo hareket yok

Sen abilerinin sözüne itibar etme , aklını kullan.
3 Amper bir bobin , ikisini paralel bağladın etti 6 Amper.
Sürücün TB6560 3 Amper (max 3.5A) .
Güya paralel bağlayınca hız artarmış grafiklerde yüksek devirlerde paralel eğri ...
Sanki garibanların stepleri 100 devirden fazla yapıyor , hoş grafiklerde 400-600 devirlere kadar ...

Forumdaki yazıları okumuş olsaydın böyle sıkıntıların olmazdı.
Ya kartı yaktın ya da motor uçlarını ve pin numaralarını yanlış kullanıyorsun.
Kartı kaç Volt ile besliyorsun ?

Ekli dosyayı görüntüle 12061 Ekli dosyayı görüntüle 12064

Burdaki ayarları bu motor bağlantıları ile yaparsan çalışması lazım. Yukarda o ayarı yapıyorum ama gene 4 oluyor demişsin öyle birşey olmaması lazım. Ayarları yaptıktan sonra Tamam ile çıkarsan sorun olmaması lazım.

Bilgisayarın Laptop ise LPT portundan kaynaklı sorun olabilir. Başka bir bilgisayarla denemeye çalış, masaustu olursa iyi olur.
Belki kartta da arıza olabilir.

abi masaüstü pc kullanıyorum lpt girişi kendisinde var sonradan ekleme filan yapmadım yani

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri