Cnc router ahşap işleme tavsiyesi

Dışarıda mdfcilere iş yaptırmanın bir sorunu CAM meselesi. Geneli 2D CAM yaptığından, geneli bilinmedik dandik programlar ( Type 3) kullandıklarından, geneli mach3 kullanmadığından post processor uyum sorunu olduğundan CAM'i kendiniz yapamıyorsunuz.

Haliyle 3D yapacağınız işi sizin 2d'ci fason işi yapacak adam yapamıyor. DXF, DWG'den pattern işlemeye alışmış mdf ciler. Başka böyle özel iş gelince zahmeti de olduğundan bi şekilde yaparım ama zor olacağından dolayı şu fiyat derler...

Haliyle dışarıda iş yaptırmak zorlaşır.

Bir de seri işinin arasına iş sokma meselesi var.

Cevdet bey,

Type 3 gibi dandik programlar demek pek doğru olmaz sektöre göre kullanım zorunluluğu bulunmaktadır. Artcam, Alphacam, solid, rhino ceros gibi programlar yoğun kullanılmaktadır.

Grafikerlerin halen Free Hand programını kullanması buna net örnektir. Adobe Illlustratorün yapamadığı olmadığı halde alışagelmiş arayüz kulllanım alışkanlığı Free handi kullanmaya devam ettirmektedir.

emin olun oradaki vasıfsız elaman gibi gördüğümüz operatörler tıkır tıkır her programı kullanıp elindeki uçlara göre cam çıkarabiliyorlar. Kaldı ki arkadaş günde sadece 20-30 metre kesim yapacağı düşünerek fikrimi belirtmiştim. Ne istediğini bilen kişiler için makinede her zaman yer açılabilir yeterki iş olsun topu toplu 5-10 dakika

4-6-8-10-12-18 mm MDF için bıçak ve konfigürasyon tavsiyesi istiyorum arkadaşlar . Halihazırda CNC nin üzerindeki 5 mm lik metalbisleme ucu ile kesim yapıyorum ama daha uygun uçları arıyorum

Kendisinden hiç alışverişim olmadı tanımamda ama grupta sorulara cevap veren ilgili bir kişi. Reklam olduğunu düşünmüyorum ama yinede reklam olarak nitelendirilirse mesajım silinebilir.

Ümit Ünal Toolstechnic 0544 462 32 65 [email protected]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar ilk günden sorunlar başladı . Üç beş kesimden sonra sorunlar başladı . makineye başlat komutu verdikten sonra beş on santim kesiyor ve motor duruyor . Sağa sola motor dururken gitmeye çalışıyor. Ne denediysem çözülmedi sorun . Bundan üç gün önce kullanan kişide iken sorunsuz çalışıyordu ... Planet USB CNC controller uygulamasını kullanıyoruz . :((

Arkadaşlar ilk günden sorunlar başladı . Üç beş kesimden sonra sorunlar başladı . makineye başlat komutu verdikten sonra beş on santim kesiyor ve motor duruyor . Sağa sola motor dururken gitmeye çalışıyor. Ne denediysem çözülmedi sorun . Bundan üç gün önce kullanan kişide iken sorunsuz çalışıyordu ... Planet USB CNC controller uygulamasını kullanıyoruz . :((

Hayırlı olsun makineniz
Benim aklıma ilk önce topraklama ve software kurulu makinede çalışan programların etkilemesi geliyor.

işin kolayı cayma hakkınızı kullanıp iade etmeniz

yok ben azimliyim her problemin üstesinden gelirim derseniz araştırıp öğrenerek deneyerek işin altından kalkmanız (planet cnc için Türkçe destek bulmanızın kolay olmayacağını tahmin ediyorum Yabancı dil varsa yada translate kullanabiliyorsanız sorun değil. Firmanın forum sitesi mevcut olarak büyük bir kaynak var. )

http://forum.planet-cnc.com/

Şimdidem kolay gelsin

Hayırlı olsun makineniz
Benim aklıma ilk önce topraklama ve software kurulu makinede çalışan programların etkilemesi geliyor.

işin kolayı cayma hakkınızı kullanıp iade etmeniz

yok ben azimliyim her problemin üstesinden gelirim derseniz araştırıp öğrenerek deneyerek işin altından kalkmanız (planet cnc için Türkçe destek bulmanızın kolay olmayacağını tahmin ediyorum Yabancı dil varsa yada translate kullanabiliyorsanız sorun değil. Firmanın forum sitesi mevcut olarak büyük bir kaynak var. )

http://forum.planet-cnc.com/

Şimdidem kolay gelsin
sırf cnc için yeni bi bilgisayar ve yeniden format işlemi yaptım. bilgisayarın etkilemesi söz konusu olmaz sanırım. topraklama konusunda bir şey diyemeyeceğim... malesef cayma hakkı ikinci el de pek olmuyor...

Benden sana tavsiye SAKIN AMA SAKIN PROBOTSANA BULAŞMA ONLARDAN DEĞİL MAKİNA SU BİLE ALINMAZ ARKADAŞA GALİBA YA DÜZGÜNÜ DENK GELMİŞ YADA HASSAS BİR İŞLE UGRASMIYO BENDE PROBOTSANIN 2200*1100 MAKİNESİ VAR DAHA ALALI 6 AY FELAN OLDU MAKİNE ŞU AN ÇÖP DURUMDA ÖNCEDEN YUVARLAK ÇIKARMIYODU ŞİMDİ GİTMİYO BİLE HİÇ BİR İŞ YAPMIYO PROBOTSANIN SAHİBİ SİNANI ARADIM DAHA GARANTİSİ BİTMEMİŞ MAKİNENİZ HİC BİR İSİME YARAMIYO EKSENLERİNİN HİC BİRİ BİRBİRİNİ TUTMUYO ÜSTELİK ŞASE YAMUK MOTORLARIN HEPSİ EN ADİ ÇİN MALI VE GÜÇSÜZ DEDİM BENDE MAKİNENİN FİYATI KADAR PARA İSTEDİ VERİRSEN YAPARIM DEDİ KENDİ MÜHENDİSLERİ BİLE DAHA İNVERTÖR FORMATINI BİLMİYO BÖYLE REZİL VE DOLANDİRİCİ BİR SİRKET DAHA GORMEDİM BEN KENDİM EKSEN MOTORLARİNİ DEGİSTİRMEYE CALİSTİM AMA SASESİ YAMUK NE FAYDA VERDİGİM 25 BİN TL COPE GİTTİ HARAM ZIKKIM OLSUN AKLINIZ VARSA PROBOTSANLA İŞ YAPMAYIN !!

Benden sana tavsiye SAKIN AMA SAKIN PROBOTSANA BULAŞMA ONLARDAN DEĞİL MAKİNA SU BİLE ALINMAZ ARKADAŞA GALİBA YA DÜZGÜNÜ DENK GELMİŞ YADA HASSAS BİR İŞLE UGRASMIYO BENDE PROBOTSANIN 2200*1100 MAKİNESİ VAR DAHA ALALI 6 AY FELAN OLDU MAKİNE ŞU AN ÇÖP DURUMDA ÖNCEDEN YUVARLAK ÇIKARMIYODU ŞİMDİ GİTMİYO BİLE HİÇ BİR İŞ YAPMIYO PROBOTSANIN SAHİBİ SİNANI ARADIM DAHA GARANTİSİ BİTMEMİŞ MAKİNENİZ HİC BİR İSİME YARAMIYO EKSENLERİNİN HİC BİRİ BİRBİRİNİ TUTMUYO ÜSTELİK ŞASE YAMUK MOTORLARIN HEPSİ EN ADİ ÇİN MALI VE GÜÇSÜZ DEDİM BENDE MAKİNENİN FİYATI KADAR PARA İSTEDİ VERİRSEN YAPARIM DEDİ KENDİ MÜHENDİSLERİ BİLE DAHA İNVERTÖR FORMATINI BİLMİYO BÖYLE REZİL VE DOLANDİRİCİ BİR SİRKET DAHA GORMEDİM BEN KENDİM EKSEN MOTORLARİNİ DEGİSTİRMEYE CALİSTİM AMA SASESİ YAMUK NE FAYDA VERDİGİM 25 BİN TL COPE GİTTİ HARAM ZIKKIM OLSUN AKLINIZ VARSA PROBOTSANLA İŞ YAPMAYIN !!
Yanlış anlamayın amacım yaraya tuz basmak değil kesinlikle. 2200x2100 bir cnc router a 25.000 tl vermeye devam ederse millet bu yaşanılanlar az bile kalır.

cnc router seçerken mutlaka çok dikkat edilmeli eksenler şase sürücüler motor tipleri vs

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri