Cnc pandograf

Kuyum işlerinde kullanılan makineleri incelemeniz yararlı olabilir. Satılan makinelerin özellikleri bile yol gösterecektir örneğin spindle devri ve gücü, makinenin büyüklüğü vb.

Büyük olasılıkla rijit, küçük ve hassas makine, yüksek devirli ve düşük güçlü spindle kullanılıyor olabilir.

Forumda daha çok alüminyum ve kısmen ahşap/çelik kullanımı yaygın. İşler çelik gibi sert metale doğru kaydıkça, spindle gücü artarken gereken devir ise düşüyor.

Son düzenleme:
Kuyum işlerinde kullanılan makineleri incelemeniz yararlı olabilir. Satılan makinelerin özellikleri bile yol gösterecektir örneğin spindle devri ve gücü, makinenin büyüklüğü vb.

Büyük olasılıkla rijit, küçük ve hassas makine, yüksek devirli ve düşük güçlü spindle kullanılıyor olabilir.
Sizce devirmi öneli kw mı peki inceledimde 50 bin devirde kullanan var 24 bin de 18 binde. Kimi diyor devir önemli kimi diyor güc önemli kafam karıstı. Benim bildiğim devirde 24 bin 18 binden daha hızlı mesela bi parcayı kesmede biri 3 dakikada kesiyorsa biri 2.5 dakikada keser ama gücün ne önemi var yani kw nın onu anlamadım

Siz olsanız düşük devir yüksek kw lımı alırsınız yoksa yüksek devir düşük kw lımı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siz olsanız düşük devir yüksek kw lımı alırsınız yoksa yüksek devir düşük kw lımı

Yaptığınız işle ilgili bilgi ve deneyimim olmadığı için yorum yapamıyorum, tahminimi de üstte yazmıştım. Kendime gerekiyor olsaydı, önce ve kesinlikle bu işte kullanılan makineleri inceler daha sonra karar verirdim.

İş parçası (metal) sertleştikçe ve boyutları da büyüdükçe daha fazla güce ihtiyaç duyuluyor, kısmen süre ile de ilişkili. Sizin işte tam tersi gerekiyor olabilir.

Son düzenleme:
Kw çok lazım değil sizin işte. Çok küçük pasolar ile iş yapacaksınız. 0.75 kw 24000 devir size yeterli gelir. 30000 devir ve üzerini dental cnclerde kullanıyorlar. Size gerekmez.

Kw çok lazım değil sizin işte. Çok küçük pasolar ile iş yapacaksınız. 0.75 kw 24000 devir size yeterli gelir. 30000 devir ve üzerini dental cnclerde kullanıyorlar. Size gerekmez.
Almanyadan getirttim 18000 devir 1.5 kw umarım iş görür görmezse 24000 cıkartıcam bendekinin sargısı farklı 18000 lik kafa ama 24 000 bine cıkabiliyormus denicem bakalım

Almanyadan getirttim 18000 devir 1.5 kw umarım iş görür görmezse 24000 cıkartıcam bendekinin sargısı farklı 18000 lik kafa ama 24 000 bine cıkabiliyormus denicem bakalım
Benimkisi alman evet türkiyedede yapıyolar ama almanyadakiler farklı sargısı gücü farklı bizzat ben getirdim

Elbette iş görür. 18000 devir öyle azımsanacak bir rakam değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri