CNC için kesici uçlar hakkında

Cnc sasesi ve spindle saglam mi?
Saglamsa 6 yada 5 mm helis olmayan cift agizli bicak ile 13000-15000 devir ce 3000-5000mm/dk ile cok rahat kesebilirsin. 30mm mdf ye kadar tek seferde kesilebilir pasoya gerek yok. Tuylenme yada capak mdf kalitesindendir. Renk koyulastikca kalite duser. Camsan profillik kullan eger bulabilirsen. 1 numaradir. Hepsini deneriz biz zaman zaman mecburiyetten.

Son düzenleme:
elindeki bıçak biraz körlenmiş olabilir yeni bir bıçak alıp dene çapaklanma da kaybolacaktır.

Sanırım sorunun ne olduğunu bugün itibari ile çözdüm.
Spindle motor tersine dönüyor.

Acaba bu motorun dönüş yönünü nasıl değiştirebilir bu konuda bir bilgisi olan var mıdır.

Mach3'te bu konu hakkında bir ayar yapılabiliyor mudur?

Sanırım sorunun ne olduğunu bugün itibari ile çözdüm.
Spindle motor tersine dönüyor.

Acaba bu motorun dönüş yönünü nasıl değiştirebilir bu konuda bir bilgisi olan var mıdır.

Mach3'te bu konu hakkında bir ayar yapılabiliyor mudur?
toprak hariç diğer 3 kablodan herhangi ikisinin yerini değiştir düzelir.

Bu kabloların yerini değiştirirken, sadece motor üzerindeki kablolarımı değiştirmeli yoksa hem motor hemde sürücü kartında bulunan kabloların yerleri de değişmeli acaba.

motorda 3 tane faz ucu olması gerek ortadaki hariç en uçtakileri yer değiştir

Çok şükür, kabloların yerini değiştirince tüm sorun ortadan kalktı.

Makina spindle motoru ters yönde döndüğü için, çapak, koku ve yanık olayları gerçekleşiyormuş.

Maalesef bunu anlamak biraz zaman ve masrafa yol açsa da benim için önemli ve büyük bir tecrübe oldu. Şimdi tertemiz bir kesim yapabiliyorum.

Mevzu ile alakadar olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Allah hepinizin işini rast getirsin inşallah.

3mm kalınlıkta pleksiyi 2mm. 2 bıçaklı uç ile kesmek istiyorum. Kesim hızı, derinliği ve spindle hızı için ne önerirsiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,439
Kullanıcılar
450,366
Son üye
kerim13

Yeni konular

Geri