Elektrikli Süpürge Önerisi

@arkaplan , @fgencal ve @paskomya abilerime teşekkür ediyorum; bilgi ve tecrübelerini aktarmışlar.

Kullanıcısı siz ve aileniz olacağı için şu yöntemi uygulayın: Teleskopik başlık ve hortum takılı olmadan süpürgeyi prize taktırın ve emiş ağzını elinizle kapatıp emiş ve motor sesi tepkisini gözlemleyin.

Bazı modellerde hava sızmasını önlemek için toz haznesi etrafında kauçuk conta vardır ve bu conta zamana bağlı olarak aşınır; buna dikkat edin. Emiş performansını etkiler.

Alacağınız her marka ve o markanın modeli elbette sağlıklı iş görecektir. Önemli olan garanti bitimi sonrası yedek parça ve servis durumudur. Selametle.

Yok yahu ben siz önerdiniz ya da firma öyle böyle diye belirtmedim. Seçerken neye dikkat edeyim? Onu anlayamadığım için kendi teknik bilgiden atıl tecrübemden yararlanarak yorum yaptım sadece. Mesela cihaz 550 W diyor ama emiş gücü 180 Pa diyor. Öbürü 750 W diyor emiş gücü 150 Pa diyor. Bazısı onu da belirtmiyor... Bir de bu filtre sistemiyle ilgili arkadaşın attığı bir video vardı orada bahsettiği gibi cyclone olayında başarılı olup olmama durumunu anlayamadım. O yüzden de teknik kısmı anlamaya çalışıyorum. Yoksa marka takıntım hakikaten yok. Sadece şu yerli firmaların absürt fiyatlarına gıcık oluyorum.

Seçim : ( Krıter belirleme )

Süpürge ana amaç temizlik
1 - Basınç durumları emme ( motor teknolojisi )
2 - Temizlik ortama dağılan toz ( filitre teknolojisi )
3 - Mühendisli tasarım teknolojisi .

Diğer kriterler
Gerisi toz torbalı - torbasız - sulu - kollu - kolsuz - kullanım kolaylığı - ağır - hafif - ses - diğer vs gibi .
Para kalite ilişkisi , servis , parça vs gibi .
Fİyat performans vs gibi .

İlk plan marka olmamalı yapılacak iş .

Kriter çok olursa seçim zor olur ( istekler )
Süpürge firmalarının bizleri yönlendirmesi , alğı , kafa karışıklığı .
Bazı şahıslar kendileri kullanmamış ürünleri kendileri kullanmış gibi reklamlar .
Ürün için yorum yapmayıda bilmiyoruz .
Burada bizzat kullanan kişinin yorumları önemli .
Kadınların tavsiyeleri ( kullanım zorlukları vs gibi )

Ne kadar yüksek kaliteli ürün olsada temizlik yapma şartları önemi .
Ortam temizlik yapılacak yer ve kullanılan halı vs gibi .
Ürün sahibinin ürün için bakımları vs gibi .
İlk kullanım boş kullanımı ve toz dolamaya başlamış süpürgenin arasındaki farkları .
Kritelerler azaltılmalı .

Bu sefer yine kafa karışıklığı hava temizleyici ve nem alma ürünleri alımı .
Evde hayvan besliyorsanız .

Eski süpürgeniz varmıydı ilk alımımı ?
Eski süpürge varsa yeni süpürge alma sebebi ?
Eski süpürgenizin markası kimliği ve özelliği ?

Elimizde toz partikül ölçüm cihazımız yıok .
Ortama dağılan tozu tam göremiyoruz ancak güneşli oltamda hissetme durumu olabilir .

Toz torbanız süpürgenin kutusunun içindeki pislikleri çöpe dökerken toz içinde olmayacakmısınız ?
Niye toz torbalı yapıldı . Sonra vaz geçildi .
Filitreleri yıkanabiliyorsunuz ( kaç kez ve yıkama şartları ? )
Bendende bir alğı .
Alğılar bitmez satış taktıkleri .

Ben olsam ( kafa anlayışım doğru yanlış )
ortam durumu ( havalandırmalı ortam temizlikliği ve vakit ( temizlenen ortam içinde bir müddet kalmamak )
Temizlik sıklığı ve Bakım sıklığı etkenler .

Diğer
Taşınabilir hava temizleyici sistem ürün .

Dİğer ,diğer
Ozon hava jeneratörü . ( virusler ve koku için )

Diğer , diğer , diğer
Ozon sterilizatör arıtma .

Bu konular tartışılır .

Araştırmaya devam .

Bir de sıkıştırma varsa işiniz zor . ( konu sahibi olarak kadın değilseniz )
Bu ürün dede , büyük baba olunca belki almaya karar verilir . ( çok düşünmek )
Yeni ürünler çıkar yine karar ürün alamayız .
Şakası kusura bakmayın .
Düşünülmedende ürün alınmaz .

Gerçek tavsiyelere dikkate almanız .
ve kadınlar forumlarına da danışmanız .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla .

Philips...
+ Filtresi alerjisi olanlar için çok etkili.
+ Emiş gücü yüksek ve buna karşılık oldukça sessiz.
- Bazı parçaları sık kırılabiliyor.
+ Ancak orjinal parçaları oldukça pahalı olsada piyasada orjinalinide ucuz muadilinide bulmanız çok kolay.

(Bütçe müsaitse) Piyasada güncel en yüksek modeli veya bir altını alın.
Philips dahi fiyatı ucuz modellerde kalitesi düşük mal üretebiliyor.

Philips...
+ Filtresi alerjisi olanlar için çok etkili.
+ Emiş gücü yüksek ve buna karşılık oldukça sessiz.
- Bazı parçaları sık kırılabiliyor.
+ Ancak orjinal parçaları oldukça pahalı olsada piyasada orjinalinide ucuz muadilinide bulmanız çok kolay.

(Bütçe müsaitse) Piyasada güncel en yüksek modeli veya bir altını alın.
Philips dahi fiyatı ucuz modellerde kalitesi düşük mal üretebiliyor.
On senedir Philips marathon 9225 kullanıyoruz, süpürgeden memnunduk, süpürgenin silindir filtresini hiç değiştirmemiştik çekişi biraz zayıfladı, internetten sipariş verdim (250 TL) geldi, filtreyi taktım kaba tozları alıyor küçük tozları toplamıyor, servisine gittim ordan aldım o da internetten aldığım filtreye benziyordu biraz tereddüt ettim, servis olduğu için bir sıkıntı olmaz dedim, aynı filtreye (1000 TL) ödedim ve getirdim taktım ve sonuç internetten aldığım filtreyle aynı.
Eski ile yeni filtrenin peteklerinin çapını ölçtüm bir santim fark var, taban kısmı ölçüleri aynı, tozları hapsetmemesi bundan olabilir mi? Bilemiyorum. Yukarıda yazmışsınız "orjinalini bulmak çok kolay" serviste yoksa nereden bulabiliriz.

@arkaplan , @fgencal ve @paskomya abilerime teşekkür ediyorum; bilgi ve tecrübelerini aktarmışlar.

Kullanıcısı siz ve aileniz olacağı için şu yöntemi uygulayın: Teleskopik başlık ve hortum takılı olmadan süpürgeyi prize taktırın ve emiş ağzını elinizle kapatıp emiş ve motor sesi tepkisini gözlemleyin.

Bazı modellerde hava sızmasını önlemek için toz haznesi etrafında kauçuk conta vardır ve bu conta zamana bağlı olarak aşınır; buna dikkat edin. Emiş performansını etkiler.

Alacağınız her marka ve o markanın modeli elbette sağlıklı iş görecektir. Önemli olan garanti bitimi sonrası yedek parça ve servis durumudur. Selametle.
Rowenta'da bir modele baktıydım, sesi az ama çekimi de azdı. Philips'in çekimi de başlık sayısı da iyiydi, sesi biraz çoktu ama @Yılmaz yüksel 'in bahsettiği şikayetten yakınan çoktu. Bosch'unkine bakamadım da kullanan da bulamadım. Şimdi bu bozulandan da önceki süpürgemizin markasına Fakir'e bakacağım. Benim esas merak ettiğim de aslında bu zaman içinde performans düşme meselesi gerek tirbün gibi koydukları hazne içi merkez kaç kuvveti sağlayan şeyin içine toz alması gerek conta meselesi, bir de işte başlıkların düzgün çalışması. 700 W üzeri hepsi iyi çekiyor anladığım kadarıyla.
Not: Bu bahsettiğim ürünlere marka üzerinden bakma sebebim bulabildiklerim bunlar olmasından ötürü.
Seçim : ( Krıter belirleme )

Süpürge ana amaç temizlik
1 - Basınç durumları emme ( motor teknolojisi )
2 - Temizlik ortama dağılan toz ( filitre teknolojisi )
3 - Mühendisli tasarım teknolojisi .

Diğer kriterler
Gerisi toz torbalı - torbasız - sulu - kollu - kolsuz - kullanım kolaylığı - ağır - hafif - ses - diğer vs gibi .
Para kalite ilişkisi , servis , parça vs gibi .
Fİyat performans vs gibi .

İlk plan marka olmamalı yapılacak iş .

Kriter çok olursa seçim zor olur ( istekler )
Süpürge firmalarının bizleri yönlendirmesi , alğı , kafa karışıklığı .
Bazı şahıslar kendileri kullanmamış ürünleri kendileri kullanmış gibi reklamlar .
Ürün için yorum yapmayıda bilmiyoruz .
Burada bizzat kullanan kişinin yorumları önemli .
Kadınların tavsiyeleri ( kullanım zorlukları vs gibi )

Ne kadar yüksek kaliteli ürün olsada temizlik yapma şartları önemi .
Ortam temizlik yapılacak yer ve kullanılan halı vs gibi .
Ürün sahibinin ürün için bakımları vs gibi .
İlk kullanım boş kullanımı ve toz dolamaya başlamış süpürgenin arasındaki farkları .
Kritelerler azaltılmalı .

Bu sefer yine kafa karışıklığı hava temizleyici ve nem alma ürünleri alımı .
Evde hayvan besliyorsanız .

Eski süpürgeniz varmıydı ilk alımımı ?
Eski süpürge varsa yeni süpürge alma sebebi ?
Eski süpürgenizin markası kimliği ve özelliği ?

Elimizde toz partikül ölçüm cihazımız yıok .
Ortama dağılan tozu tam göremiyoruz ancak güneşli oltamda hissetme durumu olabilir .

Toz torbanız süpürgenin kutusunun içindeki pislikleri çöpe dökerken toz içinde olmayacakmısınız ?
Niye toz torbalı yapıldı . Sonra vaz geçildi .
Filitreleri yıkanabiliyorsunuz ( kaç kez ve yıkama şartları ? )
Bendende bir alğı .
Alğılar bitmez satış taktıkleri .

Ben olsam ( kafa anlayışım doğru yanlış )
ortam durumu ( havalandırmalı ortam temizlikliği ve vakit ( temizlenen ortam içinde bir müddet kalmamak )
Temizlik sıklığı ve bakım sıklığı etkenler .

Diğer
Taşınabilir hava temizleyici sistem ürün .

Dİğer ,diğer
Ozon hava jeneratörü . ( virusler ve koku için )

Diğer , diğer , diğer
Ozon sterilizatör arıtma .

Bu konular tartışılır .

Araştırmaya devam .

Bir de sıkıştırma varsa işiniz zor . ( konu sahibi olarak kadın değilseniz )
Bu ürün dede , büyük baba olunca belki almaya karar verilir . ( çok düşünmek )
Yeni ürünler çıkar yine karar ürün alamayız .
Şakası kusura bakmayın .
Düşünülmedende ürün alınmaz .

Gerçek tavsiyelere dikkate almanız .
ve kadınlar forumlarına da danışmanız .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla .
Öncelikle ürünü ben kullanacağım (erkek) ve acil lazım zira diğer makine bozuldu ve paspasla kalıntıları almadan epey zor oluyor, evde de maalesef fazla halı var. Bahsettiğiniz üç kriter güzel de motor teknolojisi hakkında net bilgi bulamıyorum maalesef. Emiş gücünü bile çoğu belirtmiyor. Yukarıda bahsettiğim gibi toz hanesindeki cyclone - aircyclone hangisi sağlıklı onu da bilmiyorum. Filtre olarak HEPA 13, ULPA ve alerjik olanlar herhalde iş görür diye düşünüyorum. Toz torbasız isteme sebebim de hem torbayı sürekli bulamamak hem filtreden daha çok değiştirmem gerekmesi hem de pek torbalı model kalmaması.
Kullanıcı olarak aradıklarım:
- İyi çekiş gücü
- İyi filtre
- Ayarlanabilir emiş gücü
ve elbette en azından uzun ömürlü olması, mesela normal şartlar altında bir 5 sene rahat götürmesi.

Son düzenleme:
On senedir Philips marathon 9225 kullanıyoruz, süpürgeden memnunduk, süpürgenin silindir filtresini hiç değiştirmemiştik çekişi biraz zayıfladı, internetten sipariş verdim (250 TL) geldi, filtreyi taktım kaba tozları alıyor küçük tozları toplamıyor, servisine gittim ordan aldım o da internetten aldığım filtreye benziyordu biraz tereddüt ettim, servis olduğu için bir sıkıntı olmaz dedim, aynı filtreye (1000 TL) ödedim ve getirdim taktım ve sonuç internetten aldığım filtreyle aynı.
Eski ile yeni filtrenin peteklerinin çapını ölçtüm bir santim fark var, taban kısmı ölçüleri aynı, tozları hapsetmemesi bundan olabilir mi? Bilemiyorum. Yukarıda yazmışsınız "orjinalini bulmak çok kolay" serviste yoksa nereden bulabiliriz.

Gündemdeki .

https://www.philips.com.tr/c-m-ho/s...lters=VACCUM_FILTERS_ACCESSORIES_SU&layout=96

Sizin bu attığınız videodaki:
Çok önemli bilğiler bu bile yetersiz bilği !!!

8:12'de bahsettiği cyclone tarzından ötürü de pek emin olamıyorum bunlardan. Acaba sorun yaşayan arkadaşımızın bahsettiği çekiş kaybı da ondan olabilir mi?
1716748424897.png

Sizin bu attığınız videodaki:

8:12'de bahsettiği cyclone tarzından ötürü de pek emin olamıyorum bunlardan. Acaba sorun yaşayan arkadaşımızın bahsettiği çekiş kaybı da ondan olabilir mi?
Ekli dosyayı görüntüle 107877

Bildiğim kardarı ile Dyson haricinde sistem aynı .
Termostat vanası başlığı gibi . ( fotoda gösterdiğiniz )

Filitre temizleme sistemi diyebiliriz ( hava tabancası ile )

temizlik.png

Son düzenleme:
Bildiğim kardarı ile Dyson haricinde sistem aynı .
Termostat vanası başlığı gibi . ( fotoda gösterdiğiniz )

Bunların hepsini izledim. :) Bosch Serie 8 PowerPro güncel modeliyle ve Rowenta bazı modellerde bu attığınız filtreye benzer olanlar var ama aralarında ne fark var? Ona da hakim değilim.
Filitre temizleme sistemi diyebiliriz ( hava tabancası ile )

Ekli dosyayı görüntüle 107878
Eskiden ne güzel torbası iyi kumaştan, çekişi güzel bir şey alıyorduk çıkıyorduk. Dyson patent süresi bitti diye hepsi bu kulvara girdi ama başarılı olmadı diye cezası da bize kaldı galiba. Zira çoğu üründe bu çekim gücü sorunundan şikayet vardı.

Forum istatistikleri

Konular
128,612
Kullanıcılar
450,615
Son üye
asdfghjerv mkş

Yeni konular

Geri