Cnc 415 volt 50h 3 f 53A Yardım

Anladım hocam o şekilde yapacağım 415 volt a çıkarmak mümkünmü peki onuda öğrenmek isterim
Bu makina için özel 380/415 trafo edinmeye kalksanız işin astarı yüzünü geçer maliyet olarak .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Anladım hocam o şekilde yapacağım 415 volt a çıkarmak mümkünmü peki onuda öğrenmek isterim
Tabi mümkün makina gücü kadar bir trafo sardırmanız yeterli.
Oto-Transformator sardırabilirsiniz bir fiyat alın, fikriniz olsun.

1. İlk cevabımda dediğim gibi İngiliz Standartlarında ( makina üretilirken) şebekenin 373.5 e kadar düşeceği var sayılıp dizayn öyle yapılıyor (yani kafadan değil).
2. Bu bilgiyi size Schneider Elektrik dökümanlarına göre veriyorum.
Yani bir motorda 40 volta kadar gerilim düşümüne müsade ediliyor . Bir yaşıma daha girdim .

Evet bunlar diğer Avrupa ülkeleri için o değeri öyle tutmuşlar biraz önce bir doküman okudum 400volt olarak ingilizler ve diğer Avrupa ülkeleri kullanıyormuş fakat Türkiye standartları öyle olmaz diye düşünüyorum bazen regülatöre bakıyorum giriş 320 düşüyor şuanda bulunduğum konumda fakat kendi isyerimde hiç bakmadım

380V gerilimde kullamanizin bi sikintiya neden olacagini zannetmiyorum. İsletmenizde gerilim olcumu yaptiniz mi?

270/450 regülatör almaya karar verdik en azından 380 sabit tamam onun içinde iyi olacaktır.

Evet bunlar diğer Avrupa ülkeleri için o değeri öyle tutmuşlar biraz önce bir doküman okudum 400volt olarak ingilizler ve diğer Avrupa ülkeleri kullanıyormuş fakat Türkiye standartları öyle olmaz diye düşünüyorum bazen regülatöre bakıyorum giriş 320 düşüyor şuanda bulunduğum konumda fakat kendi isyerimde hiç bakmadım

270/450 regülatör almaya karar verdik en azından 380 sabit tamam onun içinde iyi olacaktır.
Sizin için oto-trafo fiyatı sordum 3000TL fiyat verdiler, regülatör de iyi fikir.

Sizin için oto-trafo fiyatı sordum 3000TL fiyat verdiler, regülatör de iyi fikir.
Allah razı olsun hocam fakat elektrikte dalgalanmalar oluyor 320 ye kadar düşüyor oto trafo bunu stabil edermiş acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,610
Kullanıcılar
450,611
Son üye
batbat

Yeni konular

Geri