Sabit akım devresi 3.6 volt 350 ma devre

Profesyonel bir çözüm arıyorum. Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Dostum mesajini gordum. Pcye gecince yazayim dedim bir turlu gecemedim. Ben 350 ma led icin cok guzel bir entegre buldum. Sizin sorununuz besleme voltajinizin dusuk olmasi. 12 volt olsa yada 7 - 8 volt olsa LM317 ile cok rahat surebilirsiniz. Ama 5 voltta cok stabil olmuyor.

Adı AMC7135

350 ma sabit akim entegresi. Cevresine bir iki pasif elemanla devre kuruluyor. Genelde power led surmek icin kullaniliyor.

Size lazim olam 700 ma bu entegeeden 2 adet kullanilip 700 ma alinabiliyor. Googlle a yazip datasheetine bakabilirsiniz. Resim aramasinda cok cesitli uygulamalarina bakabilirsiniz.

Ben yurt disindan siparis ederek bir ara getirtmistim su an arastirmadim Turkiyedeki tedarikcilerde varmi bilmiyorum. Bir incele ben yine bilgisayara gectigimde bilgi eklerim. Bu konuda paylasirim.

Son düzenleme:
Dostum mesajini gordum. Pcye gecince yazayim dedim bir turlu gecemedim. Ben 350 ma led icin cok guzel bir entegre buldum. Sizin sorununuz besleme voltajinizin dusuk olmasi. 12 volt olsa yada 7 - 8 volt olsa LM317 ile cok rahat surebilirsiniz. Ama 5 voltta cok stabil olmuyor.

Adı AMC7135

350 ma sabit akim entegresi. Cevresine bir iki pasif elemanla devre kuruluyor. Genelde power led surmek icin kullaniliyor.

Size lazim olam 700 ma bu entegeeden 2 adet kullanilip 700 ma alinabiliyor. Googlle a yazip datasheetine bakabilirsiniz. Resim aramasinda cok cesitli uygulamalarina bakabilirsiniz.

Ben yurt disindan siparis ederek bir ara getirtmistim su an arastirmadim Turkiyedeki tedarikcilerde varmi bilmiyorum. Bir incele ben yine bilgisayara gectigimde bilgi eklerim. Bu konuda paylasirim.

Bahsettiğiniz entegreyi bir kaç yere sordum ama ben de bulamadım. En iyisi yurt dışından sipariş edip denemek sanırım. Hazır board şeklinde de satılıyor.

Selamlar. Yurt dışından üzerinde 2 adet AMC7135 (700ma) olan kart sipariş ettim. Ama ısınma cok fazla oldu. Bu da pilin çabuk bitmesine sebep olacak. Bennde PT4115 diye bir entegre buldum. Dimleme de yapılabiliyor ama 5V besleme olduğundan sağlıklı çalışmadı. Ben de 2 adet PT4115'i paralel bağladım. Devrede 1 bobin, 1 diyot ve 1 adet de direnç var. Dimer ile 650ma'e ayarladığımda sorunsuz çalışıyor gibi. Ama bu entegrenin paralel bağlandığı bir örnek göremedim internette. Sizce entegreleri bu sekilde kullanmak ne kadar doğru olur? Sonradan sorun çıkar mı?Teşekkürler.

http://www.datasheetspdf.com/PDF/PT4115/735494/1

entegrelerle ne besliyorsunuz tam olarak.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri