CCTV kamera sorunu

tirkamen

Üye
Merhaba arkadaşlar ben bir eve 2 kameralı pc1ye kayıt yapan bir sistem kurdum (4+1 koaksiyel cctv kablo)capture kart v-guard kameralarda spectra marka ır kamera. Sıkıntım şu kameraların biri binanın ön cephesine,diğeride arka cepheye bakıyor kablo mesafeleride 10/15 metre civarında, kameralardan biri çalışıyor diğeri çalışmıyor .
çalışmayan kamerayla çalışanı yer değiştirince bu sefer tam tersioluyor.çalışmayan kameranın kablosunda problem olabilir diye düşündüm 4+1 kablonun sarı yeşil kablosunu ölçüp görüntüyü sarı-yeşil kablodan deneme rağmen çalışmıyor birde şöyle bi sıkıntı var çalışmayan kameranın bnc konnektörünü dvr karttan çıkardığım zaman çalışan kameranında görüntüsü gidiyor acaba sorun ne yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler

Sn.Tirkamen

Ölçüm yapıp kablonun iletkenliğinde bir sorun olmadığını gözlemlediyseniz,şunları deneyin.

*Kameralar için kullandığınız adaptörün akım değerinin yeterli olup olmadığını kontrol edin,
*BNC ve DC jacklarınızın sağlıklı bağlanıldığından emin olun,
*DVR kartınızın PCI slotunda gevşek kalabilme olasılığı vardır,kontrol edin.

bence senin sisteminde besleme sorunu var kameraların biri (-) almıyor kontrol et bakalım ne cıklacak

Bence sen kameralarin devreyi tamamlamiyor, madem ki mesafe kisa, kameranin elektriklerini haricen cekerek dene,
2. tavsiyem ise bu tur kucuk ve kisa mesafelerde fazla kablolama maliyeti olmayacagi icin rg-6 kablo ve haricen elektrik kablosu kullanirsan, daha uzun omurlu ve saglikli bir sistem teslim etmis olursun,

Selamlar,

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri