Bu devrenin aresini nasıl çizerim acaba

vay anasını be basit bir dereden mesele ta nerelere geldi. amma abarttınız olayı..

Şimdi bu kadar yazana kadar nasıl yapacağınızı düşünüp orataya birşeyler koysaydınız daha iyi olurdu bence.Burada size anlatılmak istenen olay " Bana balık verme balık tutmayı öğret " olayıdır.

o zaman arkadaşlar şuna cevap versin displeyli bir devre var aresde bu displeyi nasıl oluşturacaz ???

Dostum merhabalar...

Proteusla ilgili internette bir çok yazı ve video bulunuyor. Şimdi ekte vereceğim kısa videoyu izlersen proteusta sıfırdan nasıl proje oluşturup devre çizeceğini istediğin parçayı nasıl bulabileceğini kabaca görebilirsin. Youtube da bu konuyla ilgili bir çok video var. Bende takıldığım zaman oradan yardım alıyorum.

Ekli videoda 7 segment bir display sürmek hakkında örnek görebilirsin. areste şemayı çizdikten sonra bu projeyi direkt isise aktarırsan yine program kendisi otomatik çizebiliyor. Bu konuda da bir çok video var. Dilersen bulup onuda burda sana örnek teşkil etsin diye verebilirim. ( şemadan baskı devreye )

Kolay gelsin.

ya ne var hayrınıza şunu çizseniz dersten kalacam ... .:) :( :(

Hem uyanıksınız, hem komiksiniz hem de inatçısınız.:)

Hem uyanıksınız, hem komiksiniz hem de inatçısınız.:)

çok mu hoşuna gitti ???
siz bana akıl verene kadar şu devreyi çizseydiniz şimdiye kadar çoktan bitirmiştik ... insanlık ölmüş beee...

sayın @azat_

kontrolkalemi ödev yaptırma değil, mesleki gelişim sitesidir.
takıldığınız konularda soru sorabilir yardım talep edebilirsiniz.

bu şekilde devam ederseniz forumdan uzaklaştırılacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri