Bir çaylağın CNC yapma merakı...

Su konudada kafam karisik.. alan ne kadar olmali.. x ve y 50 cm ye 50 cm dusunuyorum. z nin mesafesi de onemli. internette ornekleri inceledigim kadariyla prof. Routerlar da53 cm x 50 cm z icinde 10 cnm yapanlar var.

Su konudada kafam karisik.. alan ne kadar olmali.. x ve y 50 cm ye 50 cm dusunuyorum. z nin mesafesi de onemli. internette ornekleri inceledigim kadariyla prof. Routerlar da53 cm x 50 cm z icinde 10 cnm yapanlar var.
10 cm Z ekseni kısa olur bence 20 cm yap. freze boyu falan filan derken anca olur. 50x70 30x50 40x60cm gibi ölçüler oluyo genelde o ihtiyacına göre sen belirle

Kayseri hocam. Peki bu olculerde x y ve z nin olculerinin işleme ne gibi etkileri olur bilgin var mı ?

z eksenı 20 cm olsa nolur 25 cm olsa nolur ? x ve y de tahminimce sadece işleme alanı artıyo.

Z ekseninde aynı şekilde işte işleme derinliğin atrar 3 boyutlu çalışacaksan

Sigma olarak tavsiyen nedir ? Bir kere yapacağım ve sağlam birsey olsun istiyorum

45x90 ağır tip sigma kullanabilirsin. Köprünüm sağ sol parçaları içinse en az 20 mm lik alüminyum levha kullan. Kare kızakta olursa güzel olur.

Levhadan ziyada sağ sol parcalar ıcınde sıgma kullanmayı dusunuyorum..Önceliğim ahşap işlemede hem maliyet açısından 40x40 sigma nasıl olur ?

45x90 kullanırsan esneme yapmaz. 40x40 esneme yapabilir. Bir kere yapıyorsun tam yap. Küpüde nasıl sigma düşünüyorsun

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri