Bilgisayarı Kumanda İle Açmak

bunun yerine android telefondan açabılıyorsun Wake on lan programları var pc de bir işlem yapmadan (PROGRAM İNDİRMEDEN)
mac üzerinden pc yi açabliyosun ama telefonla pc nin aynı modeme baglı olması lazım.
Daha çok ilgini çekebilicek birşey var dünyanın heryerinden pc yi internet üzerinden açabiliyorsun.
Adım adım Wake On Lan (Garantili Çalışan Metod) konuyu incele
üstelik projen çok mantıklı deyıl sebebıde Pc yi 10 sn de açabilmek için konular var bas 10 sn bekle olsun ama dısardan açarsan Teamweamer programıyla yonetebılırsın daha ilgi çekici olur...
maksat yeni şeyler yapmak ama senin dediklerinde mantıklı benim dediğim şu aslında
mesela evdetv seyrediyorsun pc ye gidip pc beklemektense tv yi seyrederken pc yi açmak yada evde pc ile alakalı bir işin var dışarıdan eve gelceksin aparmanda merdivenleri çıkarken açmak ben proje çok saçma değil mesela role kontrolu ile açabilirim ha tabiki telefondan açmak en mantıklısı duymamıştım böyle bi şeyi

bunun ıcın super bısey solıcem aklın sasıcak :D
Biosa gir Çogu pc de farkı acılıyo

Bundan sonra ekrana SETUP ana menüsü gelecektir.
Buradan POWER MANAGEMENT SETUP seçilir,
POWER MANAGEMENT SETUP seçeneğinin bir alt seçeneği olan PM TIMERS bölümüne gelinir.(Bu seçenek her marka BIOS'larda bulunmayabilir)
PM TIMERS,herhangi bir tuşa dokunulduğunda otomatik olarak kapanmış bilgisayarın açılmasını sağlar.Onaylanır.
POWER MANAGEMENT SETUP seçeneği içinde PWR UP ON MODEM ACT.seçeneği onaylanırsa,MODEM takılı ise telefon çalsa bile bilgisayar kendiliğinden açılacaktır.

Yanında telefon var telefonu caldır pc açılsın.Para da gıtmıyo ama sen yınede ev telefonuna odemelı atmaya calısma :D

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri