Bilgisayarı Kumanda İle Açmak

Arkadaşlar Benim Güzel bir projem var...
-PC yi Kumanda ile açmak,
Projem Hazır Peki Bunun İçin size soracağım sorularım var.

Bu projenin Amacı hakkında yani yararları hakkında yaklaşık 10 madde bulmak istiyorum sizde bana kafanızdan yararı hakkında birer madde söyleyebilirmisiniz?

Bu projeye alternatif olarak ne ekleyebilirim?

Bu proje ile para kazanabilinir mi?

bigsayarı kumanda ile açıp ne yapıcaksın ki ?

Diyelimki oturma odasında oturuyorsun tv seyrediyorsun ve kalkıp pc yi acıp basında beklemektense kumanda ile açıp Bilgisayarın başına geçtiğimizde bilgisayar hazır durumda olur :))
Dışarıdan geliyoz pc de acil iş var dısarıdan kumandaya basarız eve geldiğimizde direk pc deyiz :))
Ama başka maddelerde bulmak istiyorum sızde soyleyebılırsınız...

Eğer IR ile Yaparsan alıcı ile vericinin birbirini görmesi gerekir ki UCUZ
Rf ile yaparsan Alıcı ile vericinin birbirini görmesi gerekmez ama pahalı olur.

20 TL gibi bir fiyata lamba kumandası alarak yada uzaktan kumandalı herhangi oyuncak devresi ile yapabilirsin ama uzaktan bilgisayarı kapatmanı tavsiye etmem işletim sistemi saglığı açısından

20 TL gibi bir fiyata lamba kumandası alarak yada uzaktan kumandalı herhangi oyuncak devresi ile yapabilirsin ama uzaktan bilgisayarı kapatmanı tavsiye etmem işletim sistemi saglığı açısından
eğer pc yi direk kapatma düğmesine basılı tutarsan zararlı olur fakat basıp çekersen sıkıntı olmaz , bilgiler kaydedilir.

sen rf devresi yaptın mı ? banada yatkın geliyor rf ...
ama IR ninde şöyle bir avantaşı var sadece alıcı kısmını yapman yeterli tv kumandası ile roleyi acıp kapatabilirsin
senin elinde basit bir IR devresi varmı??

bence başka bir proje seç

Son düzenleme:
bunun yerine android telefondan açabılıyorsun Wake on lan programları var pc de bir işlem yapmadan (PROGRAM İNDİRMEDEN)
mac üzerinden pc yi açabliyosun ama telefonla pc nin aynı modeme baglı olması lazım.
Daha çok ilgini çekebilicek birşey var dünyanın heryerinden pc yi internet üzerinden açabiliyorsun.
Adım adım Wake On Lan (Garantili Çalışan Metod) konuyu incele
üstelik projen çok mantıklı deyıl sebebıde Pc yi 10 sn de açabilmek için konular var bas 10 sn bekle olsun ama dısardan açarsan Teamweamer programıyla yonetebılırsın daha ilgi çekici olur...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri