Bilezikli motorlarda hız kontrolü

sadece güç yeterli

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
hemen lazım değil uygun bir zamanınızda paylaşırsanız sevinirim.

En sağdaki direnç devresini sil. R1 R2 R3 ü birleştir.

ustan sana ınsallah yarın cızecegımbunu iş yerindede cizebilirsem burdan atarım fotoları vaktım olursa

ben bilezikli asenkron motora hız kontrolle yol verme için bir çizim rica etmiştim.
Böyle bir sistem 400 HP bir vinçte işyerimizde mevcut. Ama hız kontrol , kayıt , dinamik fren sistemleriyle birlikte yaklaşık 15 sayfa bir proje çizimi var , merak ettiğiniz bir kısmı varsa o kısmı yükleyebilirim.....

90 lı yıllarda kurulmuş bir sistem ama teknolojisi daha eski , GENERAL ELECTRİC marka . Vinç diyorum ama ocaktan kömür çeken bir sistem. Madencilikte buna skip vinci deniyor

slm arkadaşım bilezikli motorlar kalkışlarda oldukça torkludurlar direnc hesaabını bilmiyorum ama calısmasını anlatayım atıyorum 30 ohm bır dırencın var bunu bılezıkten gelen uclara baglıyoruz ve bu dırencı 10 ohm aralıklarla kontaktore baglıyoruz motora sıtart vedıgmızde 30 ohm dan koprulemeye baslıyor 5 sn sonrada 20 oh kopruluyor calısma devam ettıkce 5 sn sonra 10ohm kopruluyor ve motor tam devrını aldıktan sonrada en son bılezıkten gelen ucları kopruler ve motor tam devrınde calısır ıztedıgnız devır ve torka gore dırenc hesabı yapabılırsınız tabı buda muhendıslık ısı o dırec hesap konusunda bılgım yok
1282WP_20150821_001.jpg

Şöyle bir kitapçıkda var elimde. Çok merak edene taratıp yollayabilirim bir ara....

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri