Motor sürücü bağlantısı

tarik01

Üye
Selamlar
İkinci el paslanmaz karıştırma kazanı aldım. Motoru redüktörlü 150 devir Ekteki fotoğrafta etiketini görebilirsiniz.

Ben bu motora sürücü hız kontrol takmak istiyorum. 400 devirlere çıkarmam 100-150 devirlere indirmem mümkün mü ? Redüktör değişmesi gerekir mi ?

Nasıl bir cihaz almamı önerirsiniz

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_8493.jpeg
    IMG_8493.jpeg
    267.2 KB · Görüntüleme: 39
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam öncelikle kullanacağın yerde 3 faz var mı? Var ise eğer trifaze 0,75kw veya 1,1 kw bi sürücü senin için yeterli olacaktır. Redüktör kısmına gelince üzerinde ratio oranı vardır . Oran-orantı hesaplamasıyla istediğiniz devirlerde ayarlama yapabilirsiniz.

Redüktörünüz 1/9 galiba. 400 d/dk ulaşmak için motorunuz 3600 d/dk hızla dönmesi gerekiyor. Buda 128-130 Hz bir frekansla çalışma ile olur.. Motorunuzda bir güç kaybına neden olur.

Trifaze elektriğimiz mevcuttur. Sürücü olarak uygun fiyatlı basit bağlantılı sadece hızı artırıp düşürebileceğim bir cihaz tavsiyeniz olabilir mi ?

400 devir için motorun 2,6 kat yüksek hızla dönmesi gerekecek.
Böyle bir durumda motorun ve redüktörün buna uygunluğu da kontrol edilmeli, yanılıyor muyum?

Trifaze elektriğimiz mevcuttur. Sürücü olarak uygun fiyatlı basit bağlantılı sadece hızı artırıp düşürebileceğim bir cihaz tavsiyeniz olabilir mi ?
güzel insan, hiç bir şey ucuz değildir. şimdi anladığım kadarıyla iki devir istiyorsun ve redüktör var. şimdi mekanik düşünüyor. ilk devir ne olacak? ikinci devir ne olacak? örnek 100 ve 200 olsun. burada redüktör yeterli ise çift devirli motor lazım. örnek 100 devir veren redüktörde 1 kw 200 devirde 2 kw motor. sadece örnekleme yaptım.

IMG_20230124_111530.jpg

Merhaba ,elimde bir projeden artan ABB marka sıfır hiç kullanilmamiş 0,75 KW İki adet inverterim var. Faturaları mevcuttur. Piyasa fiyatından daha hesaplı satabilirim.
IMG_20230124_110249.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri