Resimdeki motora uygun bi sürücü önerir misini,

Devre elemanları alırım lehimlerim ondan yana sıkıntı yokta baskı devre sistemini yapacağım elemanları monte edeceğim bakır levha modülünü nasıl yapacağım onu bilmiyorum aklıma kalan sadece tuzruhu ve perhidrol ile bakırı erittiğimizi hatırlıyorum yazıcıdan çıktı alıp üstüne yapıştırdığımızı yada kendimiz elimizle yaptığımızı. Yada delik delik olan bakır levhaya kablo ile bağlayıp mı yapmak daha mantıklı

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Devre elemanları alırım lehimlerim ondan yana sıkıntı yokta baskı devre sistemini yapacağım elemanları monte edeceğim bakır levha modülünü nasıl yapacağım onu bilmiyorum aklıma kalan sadece tuzruhu ve perhidrol ile bakırı erittiğimizi hatırlıyorum yazıcıdan çıktı alıp üstüne yapıştırdığımızı yada kendimiz elimizle yaptığımızı. Yada delik delik olan bakır levhaya kablo ile bağlayıp mı yapmak daha mantıklı
Hazır , delikli PCB kullanabilirsiniz.
Tristöre bir soğutucu takmak iyi okur, hepsini bir kart üzerine monte edebilirsiniz.
pcb.png

Delikli plakete monte edin.
Devreyi çalıştırın.
Devre istediğiniz verimde çalışırsa;
PCB çizim programı , plaket hazırlama, asit, montaj konularında yardımcı olurum.

Delikli plakete monte edin.
Devreyi çalıştırın.
Devre istediğiniz verimde çalışırsa;
PCB çizim programı , plaket hazırlama, asit, montaj konularında yardımcı olurum.
Teşekkür ederim ustam. Yukarda önerilen devre şemasını incelerken aklıma sadece bi durum takıldı diğer elemanların bacak durumları belli yöntemi belli Potansiyometrede 3 bacak var yanlış hatırlamıyorsam orta bacağı ya sağa lehim yapıyorduk ya sola lehim yapıyorduk. Durum farkeder mi bacağın lehim durumu yada devredeki şemada anlatılmak istenen durum hakkında bilgi paylaşımı yaparsanız makbul geçer.

2 bacak lehimlendiğinde sol taraftan açılıp sağdan kapanır veya tam tersi olur.

Devreyi tam incelemedim.
İnceledikten sonra yorum yazarım
speed-controller-jpg.98330

Bu devrenin önerdiğim dimmer devresinden pek farkı yok.
BC547 ile kuvvetlendirilen pozitif palsler ile gate sürülüyor.

Bu devrenin testini yaparsanız, sonucunu paylaşın.
(Aslında atölyede 2 tane büyük iş var. belki bir hafta sürer.
O işler olmasaydı; bu devreyi (taş motoru ve spiral de denemek isterdim.)

Yine de firsat bulabilirsem bu devreyi ve pwm ile sürülen devreyi prototip olarak düzenleyip test edeceğim.

Son düzenleme:
Cümleten hayırlı günler Devre elemanlarını aldım bi tek bobin bulamadım mersinde bobin satan kimse yok bu bobini kendimiz yapamaz mıyız 😅

Cümleten hayırlı günler Devre elemanlarını aldım bi tek bobin bulamadım mersinde bobin satan kimse yok bu bobini kendimiz yapamaz mıyız 😅
Elinizde toroid nüve, 1,5-2cm çapında, veya düz ferit nüve veya küçuk trafo 3w, sacı varmı? Nüve olarak ne varsa fotoğraf gönderirseniz iyi olur

Elinizde toroid nüve, 1,5-2cm çapında, veya düz ferit nüve veya küçuk trafo 3w, sacı varmı? Nüve olarak ne varsa fotoğraf gönderirseniz iyi olur
Onların hiç biri elimde yokta ölçü ve özelliklerini tam detaylı anlatabilirseniz bakır felan bobinajçı arkadaşların dükkanından alırım gittim sordum sarabilir misiniz diye ya işlerine gelmediler ya da bilmiyorlar tur sayısı tel kalınlığı felan bilirsen yardımcı oluruz dediler.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri