ATV 31 hakkında soru

aybulus

Üye
arkadaşlar ya bu atv 31 lerde bişey merak ediyorum.aletin li1 ileri yönde çalışması LSP de girilen frekansla çalışıyor bunu sp lerle yada hsp ile yapmamız mümkün mü?kitapçıktan falan baktım ama bulamadım şimdiden teşekkürler....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
merhaba
lsp minimum frekansın oluyor. dolayısıyla start verdiğin anda eğer frekans kaynağı (analog input veya haberleşmeden aldığı frekans) minimum frekansın altındaysa lsp'de de atatığın değerde çalışır.
Eğer li1'i aktif ettiğin zaman sabit bir hızda çalışmasını istiyorsan ya lsp'yi istediğin hıza ayarlayacaksın yada sabit hız kullanıp li1 ile köprüleyeceksin.

polkapol ' Alıntı:
merhaba
lsp minimum frekansın oluyor. dolayısıyla start verdiğin anda eğer frekans kaynağı (analog input veya haberleşmeden aldığı frekans) minimum frekansın altındaysa lsp'de de atatığın değerde çalışır.
Eğer li1'i aktif ettiğin zaman sabit bir hızda çalışmasını istiyorsan ya lsp'yi istediğin hıza ayarlayacaksın yada sabit hız kullanıp li1 ile köprüleyeceksin.

hocam saolasın kısacıası benim yapmak istediğim yavaşlama svicini gördüğü zaman 50 hz den 30 hz e düşsün.ama sabit hız kullanıp li1 le köprüleyip bi deneyim.

arkadaşlar polkapol un pm den attığı bu konuya ait cevabı aynen yazıyorum...

Merhaba
LSP'yi 0 Hz olarak ayarla
ai girişini 10 volt ile köprüle. böylece start verdiğin anda 50 hz ile çalışcak.
sviçide li3'e bağladığın zaman kontak gelince 30 hz'e düşecektir.

Yada 2 adet sp kullanabilirsin.
Kolay gelsin.

polkapol a teşekkürler...

Arkadaşlar kolay gelsin..

Altivar 71 için powersuite programına sahip olan olan var mı?

LI1 ----------İleri yön ( öyle kabul edelim)
LI2 ---------- Geri yön
LI3 ---------- 2. hız

1. Hız 30 ------------ LSP =30
2. Hız 50 ------------ SP2 =50 (SET menüsünde aşağı okla in, SP2 yi görürsün )

LI3'e sinyal verdiğin sürece 50 Hz, kestiğin anda 30 Hz ile yol alır. Tabi bu arada LI1 veya LI2 de
sinyal olmalı ki ileri hareket edebilsin.
Switch işini ise, mühürleme rölesi veya bir kontrolör ile yapanilirsin.

arkadaşlar atv31hu 55 n4kullanma klavuzu türkçe varsa cok iyi olur teşekkür ederim [email protected] bilgili olan arkadaşlar varsa eklerlerse kule vinç için yani yeni oreniyorum cok iyi olur .

Forum istatistikleri

Konular
128,425
Kullanıcılar
450,340
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri