Amper Ayarlamanın Mantığı

Ayarlamak istediginiz gerilim araligi ile akim araligi nedir?

Asil dogru soru bu.

aslında yapmak istediğim bir güç kaynağı için amper ve volt ayarlı bir devre fakat elektronikte yeni olduğum için araştırarak önce simüle ediyorum tavsiye edebileceğiniz bir devre şeması varmıdır video vb. kullanmam gereken entegreler ve gibi gibi
Sizi o zaman guc elektroniği calismaya davet ediyorum. Ned Mohan guc elektronigi kitabi ile baslayabilirsiniz...

Hazir bir modul alsaniz?

Yapmak icin ciddi bir bilgi lazim. Sadece gerilim ayari olsa kolay ama akimda isin icine girince sikinti.

Siz bir kere ayar yapip birakacak misiniz yoksa surekli ayara ihtiyac varmi?

Hazir bir modul alsaniz?

Yapmak icin ciddi bir bilgi lazim. Sadece gerilim ayari olsa kolay ama akimda isin icine girince sikinti.

Siz bir kere ayar yapip birakacak misiniz yoksa surekli ayara ihtiyac varmi?
ayarlama yapmayi dusunuyorum ama cok komplike bir devre olmasina ihtiyacim yok ornekte attigim devre gibi basit kendim yapabilecegim bir proje olsun istiyorum a internette bu gibi basit devreler cok fakat soylediklerinizden anladigim bu devreler kararli ve dogru deil en olmadi dediginiz gibi sadece voltaj ayarli bir devre yapabilirim oneriniz nedir

images (17).jpeg

Bundan basitini baba oğluna vermez

Bu çizimin tuhaflığı LM 317 regülatörünün çıkışına bir akım ayarı yerleştirilmiş.Ama bu akım ayarının herhangi bir geri beslemesi olmadığı gibi çekilen akımı ölçmüyor.
Zamanınıza yazık etmişsiniz. Dikkat ettiyseniz buna bir devre bile demedim.
Acemi bir Tasarımdır, Çok hataları vardır ama düzeltirsiniz.

Bu çizimin tuhaflığı LM 317 regülatörünün çıkışına bir akım ayarı yerleştirilmiş.Ama bu akım ayarının herhangi bir geri beslemesi olmadığı gibi çekilen akımı ölçmüyor.
Zamanınıza yazık etmişsiniz. Dikkat ettiyseniz buna bir devre bile demedim.
Acemi bir Tasarımdır, Çok hataları vardır ama düzeltirsiniz.
yorumunuz icin tesekkurler lakin devre Bana ait degil internette buldugum bir devre evde yapabilecegim bir devre onerirmisiniz akim ve gerilim ayarli

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri