Dc Dc Çevirici 150w Boost Converter Voltaj Yükseltici Regülatör

dediğim gibi besleme yük arasına bir şok bobini takın deneyin.
d sınıfı amfi darbeli akım çektiği için besleme kendini korumaya alıyor. şok bobini darbeli akımın etkisini azaltacaktır.
bobinin iç direnci düşük akımı yüksek olmalıdır.
şok bobini daha önce kullanmıştım. fakat d sınıfı amfide değil.
Evet çok güzel izah ettiniz Benim de anlatmak istediğim buydu anfi darbeli akım çekiyor ve regülatör kendini korumaya alıyor. Tarifinizi en kısa zamanda deneyeceğim sonucu paylaşırım teşekkür ederim

Bu tarz bir bobin buldum ama Sizce uygun mudur ya da önerebileceğiniz başka bir model var mı. 40 uH 2A değerinde Bundan 1 tane mi koysam ya da 4 tane alıp paralelmi bağlasam 8A olsun
20210127_172227.png

Olur. önce 2 tane parale bağla ısınma durumuna göre paralel olarak diğerlerinide bağla.

Ses sistemlerinde kullanılan yüksek kapasiteli kondansatör deneyebilirsiniz(3-5 farad gibi)

Yada,

Cok uğraştınız ama olmuyor ise 12 volt bir ampli alabilirsiniz. Bu ampli cok ozel bir ampli degil. D sinifi bir ampli.

Eger elinizden gelirse 12 volt amplileri inceleyin. Onlarin icinde de voltaj yukseltici ön devreler var. Bakmakta fayda var.

Ismini yanlis hatirlamiyorsam tamirci hasan beyin tam sizin aradiginiz urunleri var. Guclu smps voltaj yükselticileri onlarida araştırabilirsiniz.

İhtiyacınız maksimum 4 amper devre ise 20 amper verebilir çalıştırması gerekiyor. Kondansatör desteği ile daha iyi sonuç alınabilir. 1800 wat sorunu çözer ama fiyatı yaptığı işe değermi kararını siz vereceksiniz.

İhtiyacınız maksimum 4 amper devre ise 20 amper verebilir çalıştırması gerekiyor. Kondansatör desteği ile daha iyi sonuç alınabilir. 1800 wat sorunu çözer ama fiyatı yaptığı işe değermi kararını siz vereceksiniz.
Fiyatı oldukca yüksek. Bu devreyi kullanmanın anlamı kalmıyor normal anfi alınıp kullanılabilir.

Olur. önce 2 tane parale bağla ısınma durumuna göre paralel olarak diğerlerinide bağla.
Ürün bugün geldi kargodan denemelerimde sırayla 2 tane 4 tane ve 6 tane bağladım herhangi bir değişiklik olmadı üzgünüm
Yada,

Cok uğraştınız ama olmuyor ise 12 volt bir ampli alabilirsiniz. Bu ampli cok ozel bir ampli degil. D sinifi bir ampli.

Eger elinizden gelirse 12 volt amplileri inceleyin. Onlarin icinde de voltaj yukseltici ön devreler var. Bakmakta fayda var.

Ismini yanlis hatirlamiyorsam tamirci hasan beyin tam sizin aradiginiz urunleri var. Guclu smps voltaj yükselticileri onlarida araştırabilirsiniz.
Bu bahsettiğiniz ampli linki varmı ben biraz bakındım bulamadım
Ses sistemlerinde kullanılan yüksek kapasiteli kondansatör deneyebilirsiniz(3-5 farad gibi)
Daha önce 25v 50000 uf kondansatör bağladım bir değişiklik olmadı. Ama siz farad kapasitelerinden bahsediyorsunuz o kadar yüklü denemedim faydası olurmu dersiniz

Daha önce 25v 50000 uf kondansatör bağladım bir değişiklik olmadı. Ama siz farad kapasitelerinden bahsediyorsunuz o kadar yüklü denemedim faydası olurmu dersiniz

Mantıken faydası olması lazım.
Çünkü araçlardada tam bass vururken aşırı akım çekimi esnasında bu kapasitörler iş yapıyor.
Voltaj düşmemesi için.Anlık yüksek akım ihtiyacını karşılıyor.
Ne kadar yüksek farad olursa o kadar iyi senin açından.

Mantıken faydası olması lazım.
Çünkü araçlardada tam bass vururken aşırı akım çekimi esnasında bu kapasitörler iş yapıyor.
Voltaj düşmemesi için.Anlık yüksek akım ihtiyacını karşılıyor.
Ne kadar yüksek farad olursa o kadar iyi senin açından.
4 farad bağlasam yetermi acaba cihazım 4 amper cekiyor. İnternette 1 farad ortalama 1 amper güçüne eşdeğer olduğunu yazmış. Forumda konu açmıştım faradın amper karşılı nedir diye kimse cevaplıyamıyor sadece karmaşık formüller yazıyorlar. Hesabını yapmayı bilen yok

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri