Amfi arızası

Böyle kötü sesler dinlemeyin.
Kulağınıza kuyruğunuza yazık :D
Uygun harcama ile daha kaliteli sistem yapmak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Videodaki sesi sistemimde analiz ettim.
ANALİZ.png

Çoğunluk 150Hz gibi frekanslardan oluşmuş, uğultu denilebilecek bir frekans.
En azından bass hoparlörünüzü değiştirip uygun rezonansa sahip bir hoparlör temin edebilirseniz, uygun bir bass kabin yapımı için size yardımcı olabilirim.
Böylece sizler de gerçek bas seslerin varlığını görür ve duyabilirsiniz.
Bu da benim sevdiğim metal eser.

valla ilk md2012 tvye alınmıştı kardeşim seçti bir süre sonra tvde istenmedi md3012'yi de kardeşim seçti ona Logitech 2.1 linki vermiştim bunu al diye o tuttu md3012'yi aldı ikiside bende 3'' bass hoparlörleri var uygun hoparlör bulmuştum vatandaş beğenmedi şimdide kaynak yok md2012 çoğunlukla açık ve telefonuma bağlı çoğunlukla Metallica çalıyor tiz ses için uygun hoparlör koymamışlar tizlerinin yüksekliği ile meşhur Samsung bile az tiz veriyor...

3'' dediğin olsa olsa 7.5cm dir.
Bu kadarcık bir hoparlörden uygun frekansta bass ses alınabilmesi pek olası değildir.
Verebilen hoparlörler ise servet değerinde.
Eskiden işyerinde kullanmakta olduğum FOSTEX'leri örnek vereyim.
FOSTEX.jpg

Hoparlörü 8-10cm çapında olmasına karşın senin benim denilen kabinlere meydan okuyan bir üründür. Ama bir dünya parası var.
Bunlardan alamayacağımıza göre, uygun kalitede 20cm lik hoparlör temin edebilirsek, azimle ve bilinçle iyi kalite bir kabin yapabilirsek, üst seviye olmasa da tatminkar bass derinliği elde edebiliriz.
Tiz sesler için ise sadece hoparlörler yeterli olmaz. Amplifikatörün de band genişliğinin yüksek olması gereklidir. Ama çaresi var elbette.

işine gelince tizleri çoşuyor da pop mopla kardeşimin zevki...

Kuzenimde bundan 4 tane var bir de dörtlü kabin yaptı bunlara müthiş ses veriyor bassı da tatmin edici derecede

Ekli dosyalar

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    141.2 KB · Görüntüleme: 7
Pioneer ölüsü bile fark atar ki o marka en çok çalınan hoparlördü...

Bir kere o hoparlörleri çalınmıştı ama çalanı buldu geri aldı

Markalı oto hoparlörleri nispeten belli kaliteye sahiptir.
İyi bir de kabin yapılırsa oldukça tatminkar ses elde edilebilir.

Markalı oto hoparlörleri nispeten belli kaliteye sahiptir.
İyi bir de kabin yapılırsa oldukça tatminkar ses elde edilebilir.
Güzel bir kabin yaptık baya tatmin ediyor

Birde 1000 watt 12v oto amfisini smps güç kaynağı ile çalıştırıyor süper sistem kurmuş

Moderatör tarafında düzenlendi:
bizim o tren kaçtı bir ara kabinci'de çalışmıştım seslendirme de profesyonel kabinler yapıyordu artık orada değilim...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri