çözemediğim amfi arızası

Merhaba elimde 3 kanal bi amfi bulunuyor amfi de 1-2 kanal stereo 3. kanal mono

Ab class eski bir amfi

Arızası sol stereo kanaldan amfi çalıştığında ses gelmiyor sağ kanal çalışıyor herhangi bir problem yok 15-20 dakika sonra sol kanal ufak bi cızırtı ile devreye giriyor. bazen hiç devreye girmiyor bazen de direk çalışıyor problemsiz ama sorunu çözemedim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Amfi iç fotoğrafları

Ekli dosyalar

• IMG_6870.JPG
    IMG_6870.JPG
    450.1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_6874.JPG
    IMG_6874.JPG
    568.2 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_6875.JPG
    IMG_6875.JPG
    509.4 KB · Görüntüleme: 20
Selam.

Sanki bir eleman ısınınca devreye giriyor gibi. Özellikle wattlı dirençlerin ayaklarını, sonra kondansatörlerin vb, plaketin altından kontrol edin, el ile hafifçe oynatarak soğuk lehim, temassızlık vb. birşey var mı bakın. Sonra enerji vererek de bu dediklerimi yapın. bir sonuç çıkmaz ise daha detaylı ölçümler yapılması gerekiyor. Kolay gelsin.

Merhaba. PCB'de olası soğuk lehim bağlantılarıyla, hop.'lere sesi ileten stereo jakın PCB lehim bağlantılarıyla ve iç mekanik kötü temasıyla veya nadir olarak stereo ses amfisinin kendi iç yapısıyla direk ilgili olabilir. Kolay gelsin.

teşekkürler arkadaşlar

geçen gün potansı değiştirdim belki 1 kanalı bozuktur diye birşey farketmedi yine çalışmadı sol kanal transistörlere baktım ama onlarda da ya çalışır ya çalışmaz sanırım bi çalışıp bi çalışmamazlık yapmaz diye düşünüyorum kondansatörler komple yeni değiştirdim elna slimic 2 nichicon vs yurt dışından mouser den aldım üzerindeki lehimleri elden geçirdim soğuk lehim vardır diye

en son yaptığım işlem potansı değiştirdim yukarıda yazdığım gibi taktım çalışmadı şimdi 2 gündür stabil çalışıyor herhangi bir sıkıntısı olmadan çok garip acaba anakart da mı çatlak var?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri