Bluetooth farklı aux farklı ses veriyor.

xCole

Üye
Merhaba, biliyorum paint çizimi ama yaptığım bağlantıyı en iyi bu şekilde izah edebilirim diye düşünüyorum.
Elimde olan malzemeler boş durmasın diyerekten Bluetooth ses bombası yaptım fakat bluetooth ile gayet dengeli ve güçlü ses alırken aux kablosunu kullandığımda Bass tonları daha ön planda ve gürültülü (bozuk bir ses veriyor yani) ses düzeyi normal. Telefondan sesi kısınca basslar düzeliyor ama kısık sesle tatmin etmiyor bu sefer müzik. Özetle Bluetooth ile kullanırken problem yok ama aux ile kullanılırken cızırtılı basslar alıyorum. Bass harici gürültü cızırtı yok sadece aşırı bass devreye giriyor sanki. Video ve şemaları aşağıya ekliyorum;

Amfi Entegresi:
CD2025CP.PNG

Amfinin Devre Şeması (Datasheet BTL):
CD2025CP Datasheet pdf.PNG

Hoparlörün içindeki bağlantı şeması:
CD2025 Box Bağlantısı.png

Videolar;
Bluetooth ile
Aux ile

Not: Telefondan sesi çeyreğe bile getirince Aux ile bu gürültü meydana geliyor ama Bluetooth ile %80 civarlarına kadar gürültü yok ve daha üstü zaten komşudan dayak sebebi :)
Not2: Kullanılan Bluetooth modül AX50 diye geçiyor. Kullanılan piller ise iki adet farklı telefon bataryası.

Eklemeyi unuttum: Amfinin ses girişi ucuna 1 adet kapasitör ekledim Bluetooth ile parazit yapıyor diye 330uF/16 olması gerek, aux probleminin sebebi bu olabilir mi?