Alternatör Özellikleri Hakkında

merhaba arkadaşalr
ben bu konuları yeni araştırmaya başladım elektriktende fazla anlamam
aşağıda özelliklerini verdiğim alternatör ile ne kadar güçlü bir elektrik elde ederiz
yada örnek vermek gerekirse hangi elektrik ürünleri sıkıntı çekmeden çalıştırabiliriz

tabi alternatör ün yanında kullanacağımız
akım düşürücü yada yükselticileri var sayıyorum

220v
5,5 kva
faz 1
25 amp
3000 d/devir

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşım gücü 4500 W' a kadar olan cihazları rahatlıkla kullanabilirsin.

aynalı ışık küresi motoru hakkında bilgi
alternatör olur mu rüzgar gülü için
güçü ne kadardır
ustalardan cevaplar bekliyorum
------------------
elle çevirince bile 50v veriyor

Son düzenleme:
Sayın meliksahcanli arkadaşım.
Ben amatör olarak rüzgar türbini konusunda iyi olduğumu sanıyorum.
Yalnız bu aynalı ışık küresi motorunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum.
Etiket bilgilerini verirseniz size yardımcı olabilirim.

rüzgar gülü 0.5 kw dan baslar 10000 kw ya kadar cıkar zaten su anki kanınlarda 10000 kw ya kadar her hangi bir izine gerek yok

ynalı ışık küresi motoru da günes pillerinin gunese dogru donmesini saglayan bir aparat eger yanlış bilmiyorsan bu türkiye sabir 1. dünya ulkelerinde de hareketli konuyor maliyet işi

kolay gelsin

rüzgar gülü 0.5 kw dan baslar 10000 kw ya kadar cıkar zaten su anki kanınlarda 10000 kw ya kadar her hangi bir izine gerek yok

ynalı ışık küresi motoru da günes pillerinin gunese dogru donmesini saglayan bir aparat eger yanlış bilmiyorsan bu türkiye sabir 1. dünya ulkelerinde de hareketli konuyor maliyet işi

kolay gelsin
1000 KW = 1MW
Birimleri yanlış kullanmışsınız. 10000 Kw 10 MW yapar.500 kw(0,5 MW) Lisans gerekmiyor.

sayın şef ustam etiket bilgilerini bilmiyorum ama elle çevirince insanı çapıyor bi arkadaşım bir yere monte ederken denemiştik

sayın şef ustam
araba şarj motorunu nasıl modifiye edebilirim... daha detaylı bilgi veya resim vb bana yadımcı olabilirmisininiz
teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi günler,
alternatörümü,rüzgar enerjisinde olduğu gibi düzensiz bir tahrik miline bağlamayı düşünüyorum.alternatörün devri düzensiz olacağı için,alternatör çıkışını DC ye çevirip bilahare inverter yardımı ile AC ye çevirmek,kw gücü dışındaki bütün elektriksel parametleri düzgünleştirimi.aslında daha sade olarak şöyle sorayım:rüzgar enerjisine benzeyen düzensiz bir dairesel dönme gücüm var.bu güçten,Şebeke kalitesinde elektrik elde edebilmek için ne gibi aygıtlar kullanmalıyım.mekanik hız kontrolü yapamıyorum o yüzden tahrik gücünü değiştiremiyorum.teşekkürler

otomobillerde kullanılan alternatörlerin en az kaç devirde işe yarar bir elektrik ürettiğini nasıl öğrenebiliriz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri