AKAI AM-U55 ampli tam modifiye çalışması

Olmamış. KÖTEK 🔨 kafana :D
Yeniden çiz. Yoksa ben çizerim haa :p
Çizdim olmamışsa yine çizeceğim :D

Ekli dosyalar

• PSU6.png
    PSU6.png
    29.8 KB · Görüntüleme: 4
Çizdim olmamışsa yine çizeceğim :D
Ana gondansatörleri sistem sıfır noktasına yani ortadaki PAD'e mümkün mertebe yaklaştırmalısın.
Bu kondansatörün şaseye bağlı uçları asla indüktif etki gösterecek şekilde olmamalıdır. Yani dümdüz ve kalın bir çizgi şeklinde olmalıdır.
Sistem zero point padi ana kondansatörlere zorunlu olarak uzak yapıldığında, aradaki iletken en kalın olarak yapılmalıdır.

Ana gondansatörleri sistem sıfır noktasına yani ortadaki PAD'e mümkün mertebe yaklaştırmalısın.
Bu kondansatörün şaseye bağlı uçları asla indüktif etki gösterecek şekilde olmamalıdır. Yani dümdüz ve kalın bir çizgi şeklinde olmalıdır.
Sistem zero point padi ana kondansatörlere zorunlu olarak uzak yapıldığında, aradaki iletken en kalın olarak yapılmalıdır.
Bu şekilde olur mu?
Bir de benim diyotların ölçüsü çok küçük ona göre diyotların ve bağlantı yollarını değiştirmeli miyim?Oraları hiç ellemedim KÖTEK yemeyelim sonra dedim. :D

Bir de direçleri yukarı aldım .Olur mu ?

Ekli dosyalar

• PSU6.png
    PSU6.png
    25 KB · Görüntüleme: 4
  • PSU7.png
    PSU7.png
    24 KB · Görüntüleme: 3
Bu şekilde olur mu?
Bir de benim diyotların ölçüsü çok küçük ona göre diyotların ve bağlantı yollarını değiştirmeli miyim?Oraları hiç ellemedim KÖTEK yemeyelim sonra dedim. :D
Hah şöyle yaaf.
Ben de çizmiştim. Yaklaşık olarak aynı sayılır.
PSU6.png
Kullanılan diyotların boyutlarına göre diyotlar R direncinin altına ikişer olarak yatay olarak çizilebilir. Bu durumda ana kondansatörler biraz daha şase padine yaklaşabilecektir.
Şase padi aynı zamanda montaj için kullanılacağı için diğer elemanlarla arasındaki mesafe hesaba katılmalıdır.
Girişteki 5 li konnectöre gerek yoktur. 3 lü yeterlidir.
Dolayısı ile oldukça fazla yer kazancımız olacak, plaketi biraz daha küçültmüş olacağız.

Hocam 2 türlü de çizdim.Eleştiri:Dlerinizi alabilirim.
2. çizimde diyot bağlantıları kafamı karıştırdı umarım doğrudur.Şase ile kondansatör bacakları arası biraz az kaldı şaseyi hafiften inceltebilir miyim?

Ekli dosyalar

• PSU7.png
    PSU7.png
    29.7 KB · Görüntüleme: 5
  • PSU8.png
    PSU8.png
    34.3 KB · Görüntüleme: 4
Hocam 2 türlü de çizdim.Eleştiri:Dlerinizi alabilirim.
2. çizimde diyot bağlantıları kafamı karıştırdı umarım doğrudur.Şase ile kondansatör bacakları arası biraz az kaldı şaseyi hafiften inceltebilir miyim?
Şase yollarını kondansatörün yarısına kadar inceltebilirsin.
Ama ilk resimde olduğu gibi harici bir pad daha koyarsan daha ufak kondansatörleri de kullanabilirsin.

Şöyle yap
PSU8.png

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi düzelttim.Sadece 2w direç ölçüsü 22mm civarında olduğu için bacak bağlantısı dediğiniz gibi olamadı.Bir PAD koydum .Malzemeleri kağıt üzerine yerleştirince eğer sizin gösterdiğiniz gibi tam kondansatör bacağının altına gelebiliyorsa direnç kondansatör yolunu düz yapacağım.

Başka düzeltmem gereken bir şey kaldı mı hocam?

Ekli dosyalar

• PSU9.png
    PSU9.png
    40.5 KB · Görüntüleme: 7

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534