AKAI AM-U55 ampli tam modifiye çalışması

Besleme devresi için 10uF Rubycon bulamadım.Şu linktekinden aldım.İş görür mü?
https://www.elektronomi.com/illinoi...dansator-10uf-35v-20-kilifi-radialyonlu-13973
19 ohm ESR si var :p
Ama o kondansatör trimpota parelel olacağı için çok möhüm değil.
Esasen çıkıştaki 47uF ların da ESR si pek önemli değil. Ama 20 ohm da olmasın hani.
Sanırım çin işi değil. İşimize yarar.

NOT:
Anaa o gondansatörün bacak aralığı 2mm imiş. Gullanılmaz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar.
Bu projede bazı kondansatörlerin değerleri değişebilir.
Örneğin ses sinyal yollarında kullanılan 2.2uF lar bulunamazsa yerine benim 1uF ERO lar kullanılabilir.
Birkaç küçük değişiklikle gerekli hesaplamaları ben yaparım.
Örneğin ton kontrol girişlerinde 50K trimpot kullanılırsa, 2.2uF yerine 1uF lar rahatlıkla kullanılabilir.
1uF ERO bende bolca bulunuyor.
Ücret olarak, bana sadece HAYIR DUA edenlere gönderebilirim.
Hocam sizden çok şey öğreniyoruz Allah razı olsun. Ben bolca kötek yiyerek öğreniyorum ama sonucunda öğreniyorum :D Normal işimin dışında bu tip bilgiler öğrenmek bana iyi geliyor, çok sağ olun.
Kolay gelsin.

Hocam sizden çok şey öğreniyoruz Allah razı olsun. Ben bolca kötek yiyerek öğreniyorum ama sonucunda öğreniyorum :D Normal işimin dışında bu tip bilgiler öğrenmek bana iyi geliyor, çok sağ olun.
Kolay gelsin.
Ben saseni çook köteklemiştim.
Ama şimdi CİĞER gibi arkadaşımız.
Önemli olan hem birşeyler üretip birşeyler de öğrenebilmektir.
10 sene kadar önce sana GABİN yaptırtmıştım. Şimdi ise ilmine uygun bir kabin yaptırttım.
Aradaki farkı sen kulağınla kuyruğunla zaten anladın. SASEN de ampli konusunu kulağı kuyruğu ile anladı.
Bu modifiye amplileri de ilmine göre yapabilirsek artık bizler değil dinleyenler guduracaktır.
Sizler de bu ampli YAMYAM abinin procesidir diyip keyfedersiniz.

Ben saseni çook köteklemiştim.
Ama şimdi CİĞER gibi arkadaşımız.
Önemli olan hem birşeyler üretip birşeyler de öğrenebilmektir.
10 sene kadar önce sana GABİN yaptırtmıştım. Şimdi ise ilmine uygun bir kabin yaptırttım.
Aradaki farkı sen kulağınla kuyruğunla zaten anladın. SASEN de ampli konusunu kulağı kuyruğu ile anladı.
Bu modifiye amplileri de ilmine göre yapabilirsek artık bizler değil dinleyenler guduracaktır.
Sizler de bu ampli YAMYAM abinin procesidir diyip keyfedersiniz.
O iki kabinin sesi arasında abartısız çok ciddi seviyede kalite farkı var hocam. Ampli projelerinizde de böyle bir fark olacağı zaten kesin. Zaten ben ampli bittikten sonra arkasına yapıştıracağım etiketine de MR_YAMYAM yazacağım :D

O iki kabinin sesi arasında abartısız çok ciddi seviyede kalite farkı var hocam. Ampli projelerinizde de böyle bir fark olacağı zaten kesin. Zaten ben ampli bittikten sonra arkasına yapıştıracağım etiketine de MR_YAMYAM yazacağım :D
GRUNDIG V7000 normal çalışsaydı bu projeye girmene gerek olmazdı.
Ama şu hali ile bile diğer anfilerden büyük farkı vardır.
Örneğin sendeki ŞARP ile grundig kıyaslanmaz bile. ŞARP döküntü sayılır.
Benim amplinin tek özelliği grundig amplide kullanılan dinamik süper loudness devresinin geliştirilmiş halidir.
Hem S/N olarak hem de her frekans bölgesinin ayrı ayrı kalibre edilmesinden dolayı her dinleyiciye hitap eden bir karakteristiği vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri