Akım korumalı priz kapalı olsada anahtarında hala ışık var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kusura bakmayın, yanlış yazmışım. :D

Mutfakta alarm var zaten. Gerçi fırından bir şey çıktığı anda ötmeye başlıyor. Kıskanıyor galiba alarm. :D
Takıldım sadece 😉 alarm varsa iyi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tamam teşekkür ederim.

Kıvılcım zaten pek mutfakta olmuyor. Takıp çıkarılan en büyük şey tost makinası ve su ısıtıcısı. Buzdolabı falan sabit zaten. :D
Ben burdaki çoğu kişiye ve dışardaki kişilere sordum elektrikçilere,anahtar açıkken birşey takmıyacaksın eğer anahtar yoksa büyük ihtimalle birşry takarken prizi çıkaracaksın sonra fişi takıp geri takıcaksın.

çalışıyorsa kurcalama filitre devresi olunca da ark olabilir çamaşır,bulaşık makinaları ve çoğu sğutucuda var açma kapama düğmesinden önce onlar ... pm,dm kullanmıyorum yoksa 6ay...1 yıl...5yıl sonra cevap vermem mümkün olabilir.

çalışıyorsa kurcalama filitre devresi olunca da ark olabilir çamaşır,bulaşık makinaları ve çoğu sğutucuda var açma kapama düğmesinden önce onlar ... pm,dm kullanmıyorum yoksa 6ay...1 yıl...5yıl sonra cevap vermem mümkün olabilir.
Peki ozaman.Çoğu kişiye sordum sıkıntı olmaz dediler ama sizde sorayım benim üçlü prizi eski bir ikili prize taktım ama kablosuz yani arkasında fiş yeri olan ama uzun kablosu olmayan duvara sabitlenen prizden var işte onu taktım cızırtı geldi ve çalışmadı bunun benim prizime zararı olurmu sadece o ikiliye takınca oldu şuan sıkıntı yok ikilidede sıkıntı yok

Peki ozaman.Çoğu kişiye sordum sıkıntı olmaz dediler ama sizde sorayım benim üçlü prizi eski bir ikili prize taktım ama kablosuz yani arkasında fiş yeri olan ama uzun kablosu olmayan duvara sabitlenen prizden var işte onu taktım cızırtı geldi ve çalışmadı bunun benim prizime zararı olurmu sadece o ikiliye takınca oldu şuan sıkıntı yok ikilidede sıkıntı yok
o cızırtı ark sesi priz gevşek ise olur zararlı şarjın fişini yakabilir kullanma o prizi değiştirt.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri