Akım korumalı priz kapalı olsada anahtarında hala ışık var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smart socket üçlü priz kablosuz bir akım korumalı priz aldım.Sonra anahtar açık konumdayken prize fiş taktım kıvılcım çıktı sonra anahtarı kapadım ama hala az da olsa arkasından ışık geliyordu ama çalışmuyordu normal olarak.Sonra çıkardım söndü ışık taktım geri arkadan yanıyordu sonra çıkardım biraz bekledim düzeldi. Şimdi normal olarak kullanabiliyorum.Değiştirmelimiyim prizi sorun nedir?
@binbaşı
@zeybek
@Ar-kur-Tek

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kıvılcım çıktı dediğiniz anda sigorta kaçak akım rölesi atıp elektriği kestimi,kesmedi ise fişi taktığınız priz kontakları gevşek ark yaptı (kontrol edilip gerekirse değişmesi),ışık dediğiniz üzerinde enerji olunca yanan led ise(kırmızı ışık) enerjiyi kestikten sonra bir süre yanması normal,

Eğer sigorta kaçak akım attıysa akım korumalı priziniz arızalı aldığınız yere başvurun.
Anlattıklarınıza istinaden tespitlerim bunlardır kolay gelsin.

Kıvılcım çıktı dediğiniz anda sigorta kaçak akım rölesi atıp elektriği kestimi,kesmedi ise fişi taktığınız priz kontakları gevşek ark yaptı (kontrol edilip gerekirse değişmesi),ışık dediğiniz üzerinde enerji olunca yanan led ise(kırmızı ışık) enerjiyi kestikten sonra bir süre yanması normal,

Eğer sigorta kaçak akım attıysa akım korumalı priziniz arızalı aldığınız yere başvurun.
Anlattıklarınıza istinaden tespitlerim bunlardır kolay gelsin.
Hiçbir şekilde elektrik kesilmedi sadece kıvılcım çıktı ve ledi sönmedi.

Hiçbir şekilde elektrik kesilmedi sadece kıvılcım çıktı ve ledi sönmedi.
Kıvılcım taktığınız fişin ucu ile prize dokunma noktasından çıktıysa ark yapmış gevşeklikten olur,yüksek akım çeken cihazları takarken olur zamanla arızaya sebep olabilir ,başka prize anahtarı kapalı iken takın ,içiniz rahat edecekse aldığınız yere gösterin.
Emin olmadan cihaz takmayın ışığı yanıyorsa sağlam büyük ihtimalle.

Kıvılcım taktığınız fişin ucu ile prize dokunma noktasından çıktıysa ark yapmış gevşeklikten olur,yüksek akım çeken cihazları takarken olur zamanla arızaya sebep olabilir ,başka prize anahtarı kapalı iken takın ,içiniz rahat edecekse aldığınız yere gösterin.
Emin olmadan cihaz takmayın ışığı yanıyorsa sağlam büyük ihtimalle.
Kıvılcım taktığımda çıktı nerden çıktı tam olarak göremedim hemen gitti ve fişi takarken üçlü priz hafiften yukarı kalktı ondan olabilirmi?Prizde çıkık yok ama çok hafif yamuk ama kesinlikle çıkık yok.Cihazın ışığı yanıyor şuanlık herhangi bir sorum yok ben normalde fişleri önce takarım sonra anahtarı açarım böyle yapınca çıkmıyordu kıvılcım.

Taktığınız prizi müsait olunca kontrol ettirin bence ,akım korumalı priz yeni bir malzeme ise aldığınız yerle görüşün ,iyi akşamlar, kolay gelsin.

ben elektrikçileree sordum sıkıntı yok dediler.
Tamam bu iyi haber ,aşırı akım çeken cihazları takarken dikkat edin ,prize taktıktan sonra enerji düğmelerini açın kuvvetli ark oluşmasını azaltırsınız.
Videoyu izleyin lütfen .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri