Akıllı binalardaki teknik sistemler

Öncelikle berdibek rumuzlu arkadaşa teşekkür ediyorum. Ondan ricam, VAV üniteleri hakkında varsa tecrübelerini paylaşmasıdır.

Saygılarımla,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın ayevestaliognnot

* Detaya inmek daha sağlıklı bilgi verecektir ama oda sıcaklığının sabit tutulmasını PID kontrolör ile sağlayabilirsiniz.

teşekkürler... cok meraklıyımdır bu tür konulara ...:D

emeğine sağlık sn .Berdibek

başlamışken bu cihazlara yapılması gerekli bakımlarıda toparlanmış olarak yazsaydın .ilgili arkadaşlara faydalı olurdu diye düşünüyordum.güzel derlenmiş tebrikler

arkadailar merhaba sıemens rlu232 ve rlu236 klima santrali kontrol panosu hakında bilgi alabilirmiyim teşekür ederm

Öncelikle berdibek rumuzlu arkadaşa teşekkür ediyorum. Ondan ricam, VAV üniteleri hakkında varsa tecrübelerini paylaşmasıdır.

Saygılarımla,
vav hakkında ne öğrenmek istiyorsunuz
netice olarak vav cihazı üzerinde bir damper bulunan bir boxtan meydana gelir
üzerinde hava debisini ölçebileceğiniz mekanizması bulunabilir
vav üzerinde koyulduğu kanal hattından geçirmek istediğiniz havanın debisini ayarlamanıza yarar yani mahale istediğiniz kadar hava gönderirsiniz
bunun karşılığında bir de aynısından ekzost için koyulmalıdır ki içerdeki + veya - basıncı yakalayabilesiniz
iki türlü kontrol edebilirsiniz 0-10/2-10v veya yüzer kontrol yöntemi vardır
ya üzerinde basınç ölçme özelliği olan bi damper motoru kullanırsınız (siemens glb serisi veya belimo nun aynı özelliklerdeki motorları) ve vav inizin üzerinden geçmesini istediğiniz hava debisini ayarlarsınız
ya da normal bi damper motoru seçer kendi sensörlerinize göre vav damperinde bulunan motorunuzu konumlandırarak vav üzerinden geçmesini istediğiniz hava debisini sabitlemiş olursunuz sormak istediğiniz şeyler varsa yine yardımcı olmaya çalışırım iyi günler

Sn Berdibek,
Bilgilerinizi paylastıgınız için tesekkürler, çok faydalı buluyorum şahsen, yalnız resimlerin linkleri ölmüş..yenileyebilirmisiniz?

Arkadaşlar Boiler Sistemi Hakkında Bilgi Alabilirmiyim....Teşekkürler

arkadaşım vermiş olduğun bilgiler çok faydalı teşekkür ederim vrv sistemlerinden de bahedecekmiyiz teşekkürler

Berdibek kardeşim harikasın öncelikle bukadar güzel bilgiler için eline sağlık.

aklıma gelen ilk sorum bina yönetim sistemi ile çözülmüş bir hastanede ameliyathaneler ile ilgili bilgi(hangi bilgiler nasıl alınır) ve frekans convertörlü aspiratör ve vantilatörü olan %100 taze havalı klima santrali ile fc 'li olamayan santarali ayıran özellikleri özetlemeni rica ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri