Akıllı binalardaki teknik sistemler

Yakinda elimde bi alisweris merkezinin otomasyon semasi olacak hepinizle paylamak isterim berdiber sizede tesekkurler ama dosya benim icin biraz hayal kirikligi yaratti ( bu kadarmi dedim icimden ) Kusura bakmayin beklentim biraz fazlaydi belki

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın İskenderilce,

Burada paylaştığım bir MCC kumanda Projesidir. Beklentinizin ne olduğunu tam olarak anlamadığım için bu dosyayı gönderdim fakat kumanda devresi olarak düşünürsek bütün otomasyon sistemlerinde buna yakın bir şema görebilirsiniz.

Sn @Berdibek arkadasim elimde bi dosya var vaktin olursa incelemeni ve biraz yorum yapmani istiyorum proje uygulanmis bir projedir . Tessekkurler iyi calismalar

Ekli dosyalar

• otomasyon.rar
    475.7 KB · Görüntüleme: 3
Projeyi inceledim genel otomasyon sistemi mimarisi uygulanmış. Zaten çoğu otomasyon sisteminde bu projeler çıkartılıyor.

- Prensip Şeması
- Haberleşme Hattı Konfigurasyonu
- Vaziyet Planı
- MCC Revizeleri
- DDC Panosu v.s.

bitirme ödevim bina iklimlendirme scadası her türlü yardıma ihtiyacım var. yardım eder misiniz

ayevestaliognnot ' Alıntı:
bitirme ödevim bina iklimlendirme scadası her türlü yardıma ihtiyacım var. yardım eder misiniz

Yardım istediğin konuları yazarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Ana şemayı nasıl çıkarmalıyım. Kaynak ihtiyacım da var. İngilizce veya Türkçe olursa sevinirim. Almanca kaynak var ama Almanca bilmiyorum. Ve çok az döküman bulabiliyorum. Ysrdımcı olursanız sevinirim.

Bende birşey ekliyim istedim eğer bir binada yangın algılama adına işleyen bir mekanik seneryo varsa duman tahliye sisteminde kullanılan yangın damperlerinin tümünün normalde kapalı olması gerekir Eğer o zondan bir algılama gelirse sırayla damperlerin açılması , alt kattaki ahu lara ve çatıdaki egzost fanlarına en son çalış bilgisi gitmelidir.
Saygılar

İklimlendirme scadası hakkında elimde bir döküman yok ama ana şemayı çıkartmanda yardımcı olabilirim.
maddeler halinde yazıyorum.

- Scadanın tanımı, tarihi
- İklimlendirme nedir İklimlendirme scadası nedir Nerelerde kullanılır.
- İklimlendirme scadasında kullanılan cihaz tipleri
- İklimlendirme scadasında kullanılan haberleşme tipleri ve ağ yapıları
- İklimlendirme skadasının iş aşamaları
- Birkaç iklimlendirme senaryosu ve bunların scadada uygulanmış ekran resimleri

Böyle bir ana yapı senin tezin için yeterli olucaktır. Düzeyini bilmiyorum bazı konulara yabancı kalabilirsin ama öğrenmek istediklerini ve kafana takılan noktaları sorabilirsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri