ac motorun muadili ne kullanabilirim

değerli ustalarım benim sorunum 3 faz 960d/dak redüktör çıkışı 55 olan bir motoru ,bu motor frenli bir motor .çok arıza yaptığından dolayı havayla çalışan bir elemanla bu işi görmek istiyorum.redüktör çıkış mili bir dişli grubunu döndürüyor. fazla bir yük yok üzerinde. bunu havayla çalışan nasıl bir ürünle yapabilirim. ben faraza havayla çalışan el matkabını düşündüm .sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var,saygı vede sevgilerimle.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
havalı motorlar var ama maliyet olarak karşılaştırmak gerekirse fiyatı çok maliyetli olur bana kalırsa problemin kaynağına inersen daha iyi olur.havalı alet problem yaptığında onun tamiri çok daha pahalı..

bende bir alternatif söyleyeyim hidroliklede yapabilirsin bizde örnekleri çok, mermer şantiyelerinde taşı deliyoruz"sondaj" 40-50 metre hızını istediğin gibi ayarlarsın 2elide ucuz

Hava tüketimi fazla olacağı için sonuçta maliyet dahada artacak.Hava komprösörünün harcayacağı enerjiyi de düşünerek karar ver.Hidrolik sistemde arıza olasılığı daha düşük,ama motor , hidrolik pompa elk.valf , hidrolik motoru baya masraflı.Sistemi kontrol ederek sorunu çözmek en akıllıcası gibi.

değerli ustalarım benim sorunum 3 faz 960d/dak redüktör çıkışı 55 olan bir motoru ,bu motor frenli bir motor .çok arıza yaptığından dolayı havayla çalışan bir elemanla bu işi görmek istiyorum.redüktör çıkış mili bir dişli grubunu döndürüyor. fazla bir yük yok üzerinde. bunu havayla çalışan nasıl bir ürünle yapabilirim. ben faraza havayla çalışan el matkabını düşündüm .sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var,saygı vede sevgilerimle.

Diğer cevap yazan arkadaşların belirttiği gibi hava maliyeti elektrike göre fazladır. En iyisi problemi çözmek. Arıza ile ilgili detay yazarsan forumdan yardım alırsın diye tahmin ediyorum.

hava ve hidrolikle yapabileeğin sistemler olabilir fakat enerji tüketimleri göz önüne alındığında maliyet çok yükselir. en doğrusu mevcut sistemdeki problemin kaynağını tespit edip gidermektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,374
Kullanıcılar
450,247
Son üye
moonshine07

Yeni konular

Geri