35 KV'ta ÇALIŞABİLİRMİYİM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurt_adam

Üye
Merhaba arkadaşlar ben ktü rize myo mezunuyum bir fabrikanın og sigortalarını değiştirip parafodur ekleyebilirmiyim bu işe yetkim varmıdır yoksa ne gereklidir.şimdiden teşekürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ekat(elektrik kuvvetli akım ve yüksek gerilim altında çalışma belgesi) belgen olması lazım, olası bir iş kazası halinde iş yerin yüklü miktarda tazminat öder ssk'ya.

:rolleyes:ama ben gördüm lise mezunu arkadaşlar bu işle ugraşıyo ekat belgesi de yok hatta

degiştir kardesim : kendini yalnız emnıye al
bu işi yapanların bır kısmı yalnış anlasılmasın ilk okul mezunu
paranı al kendını ve aılenı yakma

belge dışında işin başında bir mühendis olması gerekir

arkadaşlar şimdi elimde ELEKTRİK KUVVETLİ AKIM TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ var ve madde 60 ın ekat ile ilgili kısmı şu şekilde ;

'' Kuvvetli akım tesislerinde yüksek gerilim altında ancak enerji ve tabii kaynaklar bakanlığınca yetkilendirilmiş olan kurum ve kuruluşlar tarafından bu amaçla açılmış olan eğitim kurslarını bitirererk ekat belgesi alan elektrikle ilgili fen adamları yada bir mühendisin sorumluluğu ve gözetimi altında olmak üzere öteki görevliler çalışma yapabilir''

yani buradan çıkan sonuç elektrikle ilgili fen adamı isen ( eml,myo ) ve ekatın varsa çalışabilirsin aksi halde mühendis gözetimi gereklidir.

Son düzenleme:
degiştir kardesim : kendini yalnız emnıye al
bu işi yapanların bır kısmı yalnış anlasılmasın ilk okul mezunu
paranı al kendını ve aılenı yakma

Zihniyete bakar mısınız?Yanlışa teşvik,yanlıştan daha beterdir.Bunu yaş 48 olan birinin daha iyi bilmesi lazım.Selametle

Türkiye şartlarında sizin söylediklerinize göre her sigortalı direğin altına bir mühendis gerekir.

arkadaşlar nasıl yani yaw her siğorta direğinin altında bir mühendismi olacak şimdi tekniker arkadaşlar bir siğortayı dahi değiştiremiyor mu?

Türkiye şartlarında sizin söylediklerinize göre her sigortalı direğin altına bir mühendis gerekir.

E.K.A.T. belgesinden sanırım haberiniz yok.Konuyu burda laçkalaştırırsak her yöne çekebilirsiniz fakat gerçek değişmeyecektir.Ayrıca geyik yapılacak bir mevzu hiç değilken...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,076
Son üye
Trprime_16

Yeni konular

Geri