İşyeri açma hk.

...... şöyle düşün,
ne at hırsızı tipli adamlar tamircilik yapıyor, sen mi yapamayacaksın.

bu cümle çok hoşuma gitmekle birlikte kılık kıyafetimize biraz daha dikkat ederiz bundan böyle

Son düzenleme:
Kardeş dikkat edersen sorduğum sorulara cevap vermiyorsun. Amaan açarsın diyorsun. Açmaya açarım illakide sadece yasal prosedürleri soruyorum zaten ne 15 kişisi çalışanı küçük bir dükkan ufak bir atolye ufak miktarda mobil malzemesi ufak miktar elektirik malzemesi ufak miktar bilgisayar malzemesi en fazla 1 kişi çalışan oda belki ekstradan pc ve mobil telefon tamiri aylik 4-5 maaş bıraksa yeter kafa rahat. Bak okumuş biri olarak söylüyorum. Hele bir çalışta devlet yada özel beyaz yakanın pisliğini bir gör.
Aylık 4-5 maaş bıraksa zaten yeter [emoji23]

ben makine ve kumanda konusunda uzmanım daha önce tanıdığım bir fabrikada arıza varmış israil e ihracaat yetiştirmeleri lazımmış bir sürücü arızalanmış bu sürücünün yedeği yok başka marka model bir sürücü taktım randıman vermedi onu söktüm başka makineden eski sürücün benzerini söküp arızalı makineye taktım ve makineyi çalıştırdım bu arada söktüğüm makinedeki sürücü yerine randıman vermeyen sürücüyü taktım üretimi durdurmadım bu arada arızalı sürücüleri tamir edecek birini buldum sürücüleri tamir ettirdim ertesi gün tekrar gittim tamirden gelen sürücüleri yerlerine bağladım öğleden sonra ları gittim işi hallettim servcis ücreti ne istersin dediler?Bana 400 tl verin ben servise geldim dedim fabrikanın müdürüne ama fabrika sahibi 150 tl verin gitsin demiş.
Fabrika müdürüne bu yapılan terbiyesizlik ben buraya arıza geldim beni bir daha çağırmayın dedim fabrika müdürü muhasebeye gitti 50 tl daha verdi 2 günlük servis ücretim 200 tl oldu.
Ayda 4-5 maaş kazandıracak bir dükkan çok iyi çalışan bir işyeridir Türkiye şartlarında
Ben fabrika kurup çalıştıracak bilgim var serbest çalıştığımda çoğu zaman 1 aylık bile tam olmadı dükkanı olan arkadaşların durumu da çok da iiyi değil bu konuda ya sigorta ya kira borçları var bence iyi düşünün eldeki bulgurdan olmayın bence

...
Bak okumuş biri olarak söylüyorum. Hele bir çalışta devlet yada özel beyaz yakanın pisliğini bir gör.
Önyargıyı bırak artık, senin zararına birşey söylemiyorum söylesem bana karı ne
hepimiz insanız, ben humanist biriyim iyiliğini isterim herkesin.
Bende okudum, elektrik eletronik mühendisiyim öncesindede kaptanlık okurken atılmıştım.
10 yaşından beri çıraklık yaptım, tv ve beyaz eşya tamirindede çalıştım.
Hem alaylı hem okulluyum, esasen elektronik kart tasarlıyor programlıyorum.
Özel sektördede çalıştım, kendi işyerimde oldu,
bir nebze memurlukta yaptım diyebileceğim bir iştede bulundum, ne olduğunu biliyorum.

Abi
Öncelikle şunuda belirteyim sende esnaf ağzıda yok,
yukarıdaki mesajlardan kimin esnaf olduğunu bile anlayabilirsin.
Ben dahil herkes senin müşterin beni bile sana iş vermeye ikna etmen lazım
aman sen eksik kal diyemezsin, işte böyle zor bir iş esnaflık,
banka işini bilmiyorum, hoş lise arkadaşlarımdan biri banka müdürü,
şuanki işyerimizin asıl adamının eniştesi emekli banka müdürü,
birkaçta uzak akraba var bankacı
ancak onlardan gördüğüm duyduğum kadarıyla biliyorum
bana göre oturup iki kağıt kürek imzalamak, müdüre iki latife, hani benim çayım nerede
oldu sana mesai, aysonu maaş gelir kafa rahat.

Kardeş dikkat edersen sorduğum sorulara cevap vermiyorsun. Amaan açarsın diyorsun.
...
Sorunun cevabı burası Türkiye bu işi yaparım diyorsan hiç bir prosedür yok,
kiralayacak yer bulur açarsın dükkanı, maliyeci gelirse ki seni şikayet etmezlerse kimse gelmez
o zaman yeni açtık, işlemleri başlattık ile başlayan uzun bir süre var
sen zaten bunları yapana kadar ya batarsın yada basit usül dediğimiz sisteme girer devam edersin.

...
en fazla 1 kişi çalışan oda belki ekstradan pc ve mobil telefon tamiri aylik 4-5 maaş bıraksa yeter kafa rahat.
Louis Rossmann olursan olur o 4-5 maaş,
(bu arada apple ürünleri tamirine meraklıysan tavsiye ederim biraz çok konuşuyor ama
hiç kimsenin paylaşmadığı şeyleri anltıyor.)
minimum ilk 3 yıl öyle bir dünya yok, tecrübeyle sabitir,
çok nadir aksi gerçekleşir oda çok iyi bir vizyon misyon ve ekip ile strateji ile ancak olur.

Bu arada sanayici arkadaşlarımızda var
4-5 maaşı çok rahatlıkla çoğu zaman fazlasını aynen dediğin gibi kafa rahat olarak kazanıyorlar.
Minimum 10 yıllık esnaf bu arkadaşlar,
yani olmaz demiyorum sana,
hatta takıldığın şeyler olursa forumda sor
hepberaber çözmeye çalışıyoruz,
bu arada aramıza hoşgeldin.

ben makine ve kumanda konusunda uzmanım daha önce tanıdığım bir fabrikada arıza varmış israil e ihracaat yetiştirmeleri lazımmış bir sürücü arızalanmış bu sürücünün yedeği yok başka marka model bir sürücü taktım randıman vermedi onu söktüm başka makineden eski sürücün benzerini söküp arızalı makineye taktım ve makineyi çalıştırdım bu arada söktüğüm makinedeki sürücü yerine randıman vermeyen sürücüyü taktım üretimi durdurmadım bu arada arızalı sürücüleri tamir edecek birini buldum sürücüleri tamir ettirdim ertesi gün tekrar gittim tamirden gelen sürücüleri yerlerine bağladım öğleden sonra ları gittim işi hallettim servcis ücreti ne istersin dediler?Bana 400 tl verin ben servise geldim dedim fabrikanın müdürüne ama fabrika sahibi 150 tl verin gitsin demiş.
Fabrika müdürüne bu yapılan terbiyesizlik ben buraya arıza geldim beni bir daha çağırmayın dedim fabrika müdürü muhasebeye gitti 50 tl daha verdi 2 günlük servis ücretim 200 tl oldu.
Ayda 4-5 maaş kazandıracak bir dükkan çok iyi çalışan bir işyeridir Türkiye şartlarında
Ben fabrika kurup çalıştıracak bilgim var serbest çalıştığımda çoğu zaman 1 aylık bile tam olmadı dükkanı olan arkadaşların durumu da çok da iiyi değil bu konuda ya sigorta ya kira borçları var bence iyi düşünün eldeki bulgurdan olmayın bence
Abi işyerinde 2 parmak su borusu dirsekten delinmiş.tesisatci geldi 350 lira almış.15 dakikada:)..

bu arada aramıza hoşgeldin.
Hoşbulduk. İlk etapta mesleği bırakma gibi bir niyetim yok bir kaç yıl içinde tutunursam bırakma gibi bir düşüncem var. Zaten şuan evimde küçük bir atölyem var bir kaç bilgisayar mikroskop vs.. gibi önemli ekipmanlarımda var. açmayı başarabilirsem dükkana taşıyacağım. Tabi bu işi yapmadan evvel normal maaşla eksikleri tamamlayıp öyle açacağım. Açtıktan sonra bir kaç yıl birlikte götürmeyide düşünüyorum. Bankaların eskisi gibi ihtişamı yok. 2700'e çalışıyoruz tahsilin pek önemi yok. bütün bankalarda aynı şekilde keşke tek evrak imzalamayla bitse herif gece 1'de kredim onaylandı mı diye arıyor. Anlattığından anlaşılan esnaf-sanatkarlarında durumları çok farklı değil. Bizde felsefecilerin bölge müdürü felan olması gibi (gerçi benim talebiminde ondan farkı yok :) ). herkese yardımları için teşekkürler. Kontrol kalemini epeydir takip ederim ama üyelik bugüne kısmetmiş.

Hoşbulduk. İlk etapta mesleği bırakma gibi bir niyetim yok bir kaç yıl içinde tutunursam bırakma gibi bir düşüncem var. Zaten şuan evimde küçük bir atölyem var bir kaç bilgisayar mikroskop vs.. gibi önemli ekipmanlarımda var. açmayı başarabilirsem dükkana taşıyacağım. Tabi bu işi yapmadan evvel normal maaşla eksikleri tamamlayıp öyle açacağım. Açtıktan sonra bir kaç yıl birlikte götürmeyide düşünüyorum. Bankaların eskisi gibi ihtişamı yok. 2700'e çalışıyoruz tahsilin pek önemi yok. bütün bankalarda aynı şekilde keşke tek evrak imzalamayla bitse herif gece 1'de kredim onaylandı mı diye arıyor. Anlattığından anlaşılan esnaf-sanatkarlarında durumları çok farklı değil. Bizde felsefecilerin bölge müdürü felan olması gibi (gerçi benim talebiminde ondan farkı yok :) ). herkese yardımları için teşekkürler. Kontrol kalemini epeydir takip ederim ama üyelik bugüne kısmetmiş.
2700 lira nedir be abi.cagri merkezinde çalışıyor eleman 3500 lira maaş alıyor.yuksek lisans ekonomi mezunusun nerdyse asgari ücret..ben böyle adalatin ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
2700 lira nedir be abi.cagri merkezinde çalışıyor eleman 3500 lira maaş alıyor.yuksek lisans ekonomi mezunusun nerdyse asgari ücret..ben böyle adalatin taa ...koyim..
bir dönemde banka çağrı merkezindede çalışmışlığım var. prim felan onlar kurtarıyorlar biraz ama dünyanın en zor ve en pis işlerinden biridir.yapacak bişey yok kardeşim herkes için aynı türkiye avrupanın hindistanı olma yolunda hızla ilerliyor. Çin bütün doğrudan yatırımları ülkesine çektiği için diğer ülkelere ekonomik kaynak yaratacak montaj ve inşaat dışında bir üretim kolu kalmadı. Yüksek teknoloji ve yazılım Abd ve İskandinavların elinde zaten..

kimya mezunu bir otomasyoncuyum kimsenin senin titrin nedir diye sordugunu duymadım vergini verdiğin sürece kimse bir sıkıntı çıkarmaz al sattan iyi kazanırsın düzenli müsterilerini otutturdugunda ise kendi kendine olur birçok şey şimdiden başarılar diliyorum

Aynen böyle yapın ufak bir dükkan bulun malzemeleri koyun ilk etapta çalışmaya devam edin.Ben Ankara,Eskişehir,Sakarya,Kocaeli ve İstanbul da fabrikalar da bulundum robot ve makine kurulumları yaptım.Türkiye de sanayii sadece montaj üzerine bir dönem Hundai nin taşeronunda çalıştım Hundai nin 5 tedarikçisi var hepsi Kore firması malzelere Kore,Çin ve Hindistan dan gelir Türkiye de Türk işçiler montajı yapar yerli araba da diye satılır gerçi üretilen arabaların büyük çoğunluğu Avrupa ya gider Almanya da 6500 euro ya satılan araba Kocaeli de fabrikanın yanında 18 bin euro satılıyor.
Yani Türkiye taşeronluk yapıyor parayı yabancılar kazanıyor ülkemizde

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri