3 Fazlı Asenkron Motora K.A.K.R. Bağlama

kacak akım rolesi elbette insan sağlını korumak maksadı ile üretilmiştir elektrik motorunun sağlını veya kacak akım rolesini kullanmayı bilmeyen öğrenmeyen veya kendi kafasına gore bir şeyler icat etmeye calışan mesleki fukaraların bu tarz olaylar ile herzaman karşılaşması oldukca basit olagan ve kendi beyninine göre '' ne yapalım oldu bir kere ile '' geciştiren insalardır anlasıldımı kardeşim

Yanlış bilgilerinizi doğruymuş gibi açıklayarak, birde üstüne üstlük başkalarını aşağılar şekilde hitap tarzında bulunmanız çok çirkin. Yaş ve tahsil ne olursa olsun bilmemek ayıp değil okuyup öğrenmemek ayıptır. Mesleğin temel ilkerlerini, yönetmeliklerimizi okuyup öğrenin yanlışlarınızı düzeltin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bu mesleğin içinde olan biri için çok talihsizce bir açıklama motorun gövdesine yapacağı kaçak şasesine gövdesine ve ona temas insana sirayet edebileceğini düşünmemek çok büyük hatadır. Bu nedenden dolayı çarpılan insan görmediniz diyelim hiçte duymadınız mı ! Kaçak akımda hayat koruma tüm elektrikle çalışan cihazlara uygulanmalıdır. Son kelimelerinizide beğenmedim hitap şeklinizi düzeltiniz sizden yaş olarak farkımızın olmadığını da ayrıca belirtmek isterim.

Son mesajınızla ilgili çok eski tesisatlarda izolasyon kayıpları yüksektir gerekli revizyonların yapılması gerekir. Dairelere zaten nötr gider, açıklamamışsınız ama çok eski sac boru ve çıplak nötr iletkeninden bahsediyorsunuz herhalde. Elektrikte kurallar ve yapılması gerekenler bellidir uydurma çarelerin arayışına girmek yanlıştır.

kardesim ilk önce hitap seklinize gore cevap verildiğini unutmayın tamammı ben en azından sızın tanındığınız cakma elektrikcilerden de degilim en azından bilmedğimi arastırım benden fazla bilgisi olan kardeşime de hurmette kusur etmem anlasıldımı bizde biliyoruzki k.a.k .r elektrik tesisatındaki kacak elektrik önlemede ideal fakat sizin bu bağlamda bilmediğiniz seylerde var muhakkak asma ondan haberin yok bence sanalda olsa bana bu ortamda ahkam kesmene gerek yok herkes kendi bilgi kadarı ile yoğrulur anlasıldımı

oonurr üyenin söylediğini katılıyorum K.A.K.R sinin sigorta özelliği yoktur nötrsüz çalışır

kardesim ilk önce hitap seklinize gore cevap verildiğini unutmayın tamammı ben en azından sızın tanındığınız cakma elektrikcilerden de degilim en azından bilmedğimi arastırım benden fazla bilgisi olan kardeşime de hurmette kusur etmem anlasıldımı bizde biliyoruzki k.a.k .r elektrik tesisatındaki kacak elektrik önlemede ideal fakat sizin bu bağlamda bilmediğiniz seylerde var muhakkak asma ondan haberin yok bence sanalda olsa bana bu ortamda ahkam kesmene gerek yok herkes kendi bilgi kadarı ile yoğrulur anlasıldımı

Ben kimseye ahkam kesmem burada bulunma amacımda yanlış bilinenleri düzeltmektir. Üslubumda da en ufak bir yanlış bulamazsınız. Kimse hakkında da sizin yaptığınız gibi olumsuz hakaret içeren cümleler bulamazsınız benim cümlelerimde.
Bundan uzun yıllar önce Elektrikli beton-asfalt kesme makinasında motorun gövdeye kaçak yapması neticesi cihazı kullanan kişi elektrik akımına maruz kalıp hastaneye kaldırılmıştı, yine uzun seneler önce şantiyede binaya makaralı sistemle malzeme çekilen çıkrık motoru diye bahsedilen sistemde kullanıcı motorun gövdeye kaçak yapması neticesi çarpılmıştı.Kaçak akım rölesi bağlı sayısız motor devresini devreye almış ve sorunsuz çalışmasına şahit olmuşumdur. Ben teorik bilgimin yanında uzun yılların verdiği tecrübelerimi de üyelerle paylaşıyorum. Bunları isteyen dinler ve uygular isteyen sizin yaptığınız gibi dalga geçer. Bu benim hiçte umrumda değil açıkcası.
2 aydan kısa bir süre içersinde +65 pop'u ahkam keserek değil üyelere faydalı paylaşımlarda bulunarak aldığımıda ayrıca belirtmek isterim.

sealir 63 ve scorpion eyes :) Sizlere gülüyorum arkadaşlar , Mesleğin hangi yanını tartışıyor yada kavga ediyoruz... Şu siteye gelipte çakma elektrikçi diye geçinen bir örnek gösterirsen ben bu siteyi terk edeceğim sn SEALİR 63 arkadaşım :)

Ve ayrıca scorpion eyes arkadaşım bırak popülariteyide Bizler meslektaş olarak Yanlış bilinenleri anlatmaya devam edelim ,övgüyüde üyelerin anlayışıyla görülen şeyler ise bize hayatta bi tebessüm olarak yansıyacaktır zaten , Tecrübe bilgiyi artırır. Her şeye inanmak ise insanı yanıltır.
Sadece gülüyorum beyler kendinize gelin :)

oonurr üyenin söylediğini katılıyorum K.A.K.R sinin sigorta özelliği yoktur nötrsüz çalışır

Bir K.A.K.R alınız ve kullanma klavuzunu yada teknik kitapçığını okuyunuz , Kısaca ve özetle...

Yıllık Mesleği Değiştirmeye Söz Grupları Yetmez !

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri